Blog

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Istnieje wiele sposobów na pielęgnację cery twarzy. Jednym z nich, który w ostatnich latach zyskuje na popularności, jest oczyszczanie twarzy za pomocą szczoteczki sonicznej. Metoda ta, stosowana regularnie, przynosi zadziwiająco pozytywne efekty. Jak zatem działa szczoteczka soniczna do twarzy i dla kogo jest przeznaczona? Jakiego preparatu należy użyć podczas oczyszczania twarzy w ten sposób? Jak powinien przebiegać cały proces? Odpowiedzi na zadane pytania szukaj w tekście poniżej.

Jak działa szczoteczka soniczna do twarzy?

Jej działanie jest zbliżone do działania szczoteczki sonicznej do zębów. Urządzenie do oczyszczania twarzy wyposażone jest w miękkie, zazwyczaj silikonowe wypustki, które dogłębnie oczyszczają cerę dzięki pulsacjom. Szczoteczka emituje specjalne drgania oraz fale dźwiękowe, dzięki którym możliwe jest wytwarzanie nawet kilkunastu tysięcy ruchów w trakcie minuty. To od nas zależy, jaką moc ruchów wybierzemy. Szczoteczka soniczna oczyszcza skórę twarzy znacznie skuteczniej niż dłonie. Przy całym procesie warto zastosować preparaty w postaci specjalnego żelu czy peelingu – podobnie jak w przypadku standardowego oczyszczania twarzy.

Szczoteczka soniczna do twarzy – dla kogo?

Szczoteczka soniczna do twarzy może być używana przez każdego. Osoby o wrażliwej cerze mogą obawiać się zaczerwienienia i podrażnień skóry, jednak wystarczy dostosować do niej odpowiednią moc szczoteczki, aby w pełni bezpiecznie oczyścić twarz. Pielęgnowanie delikatnej cery z użyciem szczoteczki sonicznej powinno odbywać się nieco rzadziej, np. raz
w tygodniu.

Żel do mycia twarzy szczoteczką soniczną

Jak używać szczoteczki sonicznej do twarzy?

Oczyszczanie twarzy samą szczoteczką soniczną jest niewystarczające. Niezbędne jest zastosowanie odpowiedniego środka pielęgnacyjnego. Najlepszym wyborem będzie specjalny żel do twarzy. Wybierz swój ulubiony lub skorzystaj z porady producenta szczoteczki sonicznej i sprawdź, który produkt będzie kompatybilny z Twoim urządzeniem. Obserwuj swoją skórę po aplikacji żelu. Jeśli będzie podrażniona, wybierz inny preparat. Żele powinny mieć delikatne działanie, a w ich składzie nie mogą znajdować się silnie oczyszczające środki, gdyż sama praca szczoteczki sonicznej z definicji pozwala na skuteczne usuwanie martwego naskórka oraz innych zanieczyszczeń.

W jaki sposób myć twarz szczoteczką soniczną?

Oczyszczanie skóry twarzy za pomocą szczoteczki sonicznej jest naprawdę łatwe.

Cały proces trwa około dwóch minut. Jak powinien przebiegać?

1. Po pierwsze, zanim uruchomisz szczoteczkę, pozbądź się pozostałości makijażu z oczu i ust.

2. Następnie przemyj twarz letnią wodą i nałóż na nią niewielką ilość specjalnego żelu.

3. Pamiętaj, aby nie dociskać szczoteczki sonicznej zbyt mocno do powierzchni twarzy. Niektóre modele poinformują Cię o tym fakcie.

4. Poświęcaj dziesięć sekund na oczyszczanie jednego policzka, tyle samo na pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń z nosa i doczyszczenie skóry brody oraz dwa razy więcej czasu na pielęgnację czoła.

5. Po zakończeniu całego procesu wyłącz szczoteczkę i umyj ją pod bieżącą wodą.

6. Sprawdź, czy między wypustkami nie ma żadnych włosów lub innych nieczystości. 

7. Przechowuj szczoteczkę w specjalnym pudełku lub w przeznaczonej tylko do tego celu kosmetyczce. Unikaj kontaktu urządzenia z innymi przyrządami i przedmiotami.

Jak wybrać szczoteczkę soniczną do twarzy?

Na rynku produktów do pielęgnacji skóry twarzy pojawia się coraz więcej szczoteczek sonicznych. Urządzenia te różnią się między sobą pod kilkoma względami: rodzajem silikonu, ułożeniem wypustek, technologią pulsacyjną oraz jej mocą, sposobem sterowania, wielkością, a także szczegółami estetycznymi. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kupując szczoteczkę soniczną do twarzy? Z pewnością na sposób ładowania urządzenia. Niektóre z nich po czasie nadają się jedynie do wyrzucenia, a to z uwagi na brak możliwości ładowania czy wymiany baterii. Jedną z najpopularniejszych marek szczoteczek sonicznych do twarzy jest Foreo. Jej modele wyróżniają się dużą skutecznością i łatwością czyszczenia. Do najczęściej wybieranych możemy zaliczyć następujące: Luna Mini, Luna Play czy Luna Foto.

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button