Blog

Które końcówki do szczoteczki Oral-B są najlepsze?

Poszczególne rodzaje główek do szczoteczek elektrycznych Oral-B różnią się od siebie budową oraz oferują inne możliwości mycia i dodatkowe funkcje. Trudno jest zatem jednoznacznie odpowiedzieć, który typ końcówki Oral-B jest najlepszy. Do najczęściej wybieranych modeli należą z pewnością końcówki Precision Clean lub CrossAction, które dobrze sprawdzają się w standardowym – codziennym myciu zębów. Wszystko jednak zależy od indywidualnych potrzeb oraz preferencji dotyczących szczotkowania. W celu ułatwienia wyboru i dopasowania główki, przygotowaliśmy zestawienie i dokładny opis wszystkich typów końcówek Oral-B. Każdą z opisanych główek można zamontować do wszystkich szczoteczek z serii Pro oraz Trizone. Opisane poniżej modele są kompatybilne ze szczoteczkami: Oral-B Pro 600, 650, 670, 2000, 2500, 3000, 4000, 4500, 5000, 6000, 6500, Trizone 600, 650, 670, 2000, 4000 lub 6000.

Końcówki Oral-B Precision Clean

Które końcówki do szczoteczki Oral-B są najlepsze?

Najczęściej spotykana końcówka, przeznaczona do klasycznego szczotkowania zębów. Za jej pomocą można usunąć ponad 5 razy więcej płytki nazębnej niż używając szczoteczki manualnej.

Głowica dokładnie myje każdy ząb pozostawiając na długo uczucie świeżości w całej jamie ustnej. Końcówka Oral-B Precision Clean jest dostępna w opakowaniach zawierających 1, 2, 4 lub 10 sztuk.

Końcówki Oral-B Sensitive Clean

Które końcówki do szczoteczki Oral-B są najlepsze?

Model zalecany osobom z odsłaniającymi się szyjkami zębowymi oraz nadwrażliwościami różnego typu. Końcówka jest łagodna dla zębów oraz dziąseł, a delikatne mycie pozwala precyzyjnie oczyścić wrażliwe miejsca i zmniejszyć stan zapalny. Końcówka Oral-B Sensitive Clean jest oferowana w zestawach po 2 lub 4 sztuki.

Końcówki Oral-B CrossAction

Które końcówki do szczoteczki Oral-B są najlepsze?

Jedna z najpopularniejszych końcówek, doskonale sprawdzająca się w codziennym – standardowym myciu. Produkt wyróżnia się innowacyjnym typem włosia ustawionym pod kątem 16 stopni. Nowoczesna technologia zapewnia staranne mycie wzdłuż linii dziąseł oraz usuwa zanieczyszczenia z przestrzeni międzyzębowych. Końcówka Oral-B CrossAction jest dostępna w zestawie składającym się z 2, 4 lub 5 sztuk.

Końcówki Oral-B MicroPulse (FlossAction)

Które końcówki do szczoteczki Oral-B są najlepsze?

Końcówka przeznaczona do głębokiego mycia przestrzeni międzyzębowych oraz trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej. Główka Oral-B MicroPulse (FlossAction) posiada kilka luźnych włókien, dzięki czemu działa tak jak szczotki w myjni samochodowej.

Końcówki Oral-B 3D White/ProWhite

Które końcówki do szczoteczki Oral-B są najlepsze?

Główka mająca za zadanie wybielać oraz polerować zęby. Końcówka umożliwia usunięcie płytki nazębnej, zanieczyszczeń oraz przebarwień powstałych w wyniku nadmiernego spożywania kawy, herbaty, wina czy papierosów. Pierwsze efekty jaśniejszych zębów zauważalne są już po 2 tygodniach użytkowania główki. Końcówka Oral-B 3D White/ProWhite oprócz włosia ma specjalną gumkę nadającą połysk zębom.

Końcówki Oral-B Interspace IP17

Które końcówki do szczoteczki Oral-B są najlepsze?

Końcówka zaprojektowana do oczyszczania mostów, koron, aparatów ortodontycznych i trudno-dostępnych miejsc pomiędzy zębami i implantami. Specjalistyczna konstrukcja włosia Oral-B Interspace zapewnia precyzyjne czyszczenie i odświeżanie.

Końcówki Oral-B Stages Power

Główka stworzona z myślą o dzieciach. Końcówka Oral-B Stages Power posiada miękkie włosie, delikatne dla małych zębów oraz dziąseł.

Końcówki ortodontyczne Oral-B Ortho Care Essentials

Które końcówki do szczoteczki Oral-B są najlepsze?

Główki przeznaczone dla osób, które są w trakcie leczenia ortodontycznego. Końcówka pośrodku włosia ma pustą przestrzeń. Umożliwia to dokładne czyszczenie powierzchni wokół zamków i zapobiega zbyt szybkiemu zużywaniu się końcówki, ponieważ nie ma ona styczności z aparatem.

Kacper Janiszewski

Od wielu lat interesuję się technologią, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Poza sprzętami AGD i RTV, które kojarzą nam się z tym hasłem najbardziej, rozwijane są także inne urządzenia, mające pomoc ludziom usprawnić ich działania. Do nich należą miedzy innymi szczoteczki elektryczne, soniczne i ultradźwiękowe, które pozwalają jeszcze lepiej zadbać o jamę ustną użytkownika. Pragnę pisać jako osoba, która od wielu lat korzysta codziennie z technologii sonicznej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button