Blog

PerioTwist – przyrząd do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych

Codzienne oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych jest koniecznością, jeżeli marzysz o zdrowym i białym uśmiechu. Możesz do tego używać irygatora, wykałaczki, nici czy też szczoteczki międzyzębowej. Niedawno powstał jednak nowy produkt, zwany przez jego twórcę turbo wykałaczką. Czym jest i czy warto go wypróbować?

Dlaczego trzeba oczyszczać przestrzeni międzyzębowych?

Przestrzenie międzyzębowe to bardzo trudnodostępne miejsca w jamie ustnej, do których szczoteczka do zębów nie jest w stanie dotrzeć. Gromadzi się w nich płytka nazębna oraz resztki pokarmowe, których nieusuwanie – spowoduje powstanie próchnicy.

Zaniechanie oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, może prowadzić do innej groźnej choroby – paradontozy. Jest to schorzenie, które powstaje wskutek długotrwałego procesu zapalnego, wytworzonego przez florę bakteryjną, znajdującą się w płytce nazębnej i kamieniu nazębnym. Nieleczona, może spowodować przedwczesną utratę zębów. Statystyki są przerażające – w Polsce choruje na nią około 70% osób dorosłych. Świadczy to o tym, że nie zdajemy sobie sprawy z tego, że już dwuminutowe oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych każdego dnia, może zapewnić nam ochronę przed paradontozą.

Jak oczyszczać przestrzenie międzyzębowe?

Przestrzenie międzyzębowe trzeba oczyszczać przynajmniej raz dziennie. Można do tego użyć:

  • irygatora – urządzenia wypuszczającego wodę pod wysokim ciśnieniem, która usuwa zanieczyszczenia z trudnodostępnych miejsc; jest to metoda bezpieczna i wygodna,
  • nicią dentystyczną,
  • szczoteczką międzyzębową dobraną do wielkości przestrzeni międzyzębowych,
  • wykałaczką – to jednak lepiej ograniczyć do jednorazowych sytuacji.
PerioTwist - przyrząd do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych
Różnica między PerioTwist a innymi wykałaczkami

Turbo wykałaczka – PerioTwist

Przyrząd ten wynaleziony został przez dr. Allana Coppersmitha z montrealskiej McGill School of Dentistry, który ściśle współpracuje z Albert Einstein Medical Center w Filadelfii.

Jego zdaniem, PerioTwist czyści przestrzenie międzyzębowe najlepiej ze wszystkich dostępnych na rynku produktów. Dzieje się tak dzięki innowacyjnej głowicy, która wzorowana jest na wirniku ślimakowym. Wykonana została z materiału bezpiecznego dla dziąseł, którym nie da się ich podrażnić – czego nie zapewniają wykałaczki czy nici dentystyczne.

Dodatkową zaletą PerioTwist ma być możliwość nakładania nią na dziąsła substancji leczniczych.

Innowacyjna turbo wykałaczka PerioTwist dostępna jest w USA, gdzie kosztuje 14 dolarów za opakowanie zawierające 5 sztuk.

Czekamy, aż PerioTwist pojawi się w Polsce! Z chęcią przetestujemy, czy rzeczywiście tak doskonale spełnia on swoje zadanie.

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button