Szukaj szczoteczki

Co powinieneś wiedzieć na temat leczenia kanałowego?

18 maja 2018

Leczenie kanałowe najczęściej przeprowadza się po wcześniejszym podaniu znieczulenia. Dzięki temu pacjent nie będzie odczuwał żadnego bólu. Pacjenci nie muszą się obawiać żadnego bólu.

Objawy wskazujące na leczenie kanałowe

Jeśli odczuwasz ból zęba i dostrzegłeś obrzęk dziąseł może to być poważna wskazówka złego stanu Twojego uzębienia. Jeśli na chorym zębie odczuwasz dodatkowo nadmierną wrażliwość na ciepło i zimno lub zauważyłeś zmianę jego koloru, to możesz mieć już pewność, że coś jest nie tak. W takiej sytuacji niezwłocznie udaj się do stomatologa.

Jak długo trwa leczenie?

Trudno jest jednoznacznie określić czas leczenia. Jest to kwestia ściśle indywidualna. Wszystko zależy od leczonego zęba, budowy korzenia oraz stanu jamy ustnej pacjenta. Jeśli mamy podać średnią długość zabiegu to wynosi ona od 1 do 3 godzin. Jeśli natomiast stan zęba jest bardziej skomplikowany to będzie wymagał on więcej niż jednej wizyty.

Alternatywa dla leczenia kanałowego

W tej chwili nie ma metody, która mogłaby zastąpić leczenie kanałowe. Jeśli zlekceważysz ten zabieg, to może się skończyć na ekstrakcji zęba i wstawieniu implanta.

Stan zęba po leczenie kanałowym

Kuracja kanałowa to metoda przywracania zdrowia zębów, która w ponad 90% jest skuteczna. Skutkiem może być przedłużenie żywotności zdrowych zębów. To my jesteśmy odpowiedzialni za higienę naszej jamy ustnej. Jeśli dopuściliśmy do takiego stanu gdzie konieczny był zabieg kanałowy, to powinniśmy się zmotywować do skuteczniejszej higieny. Pamiętaj zdrowie Twoich zębów jest bardzo ważne i ma wpływ na stan całego Twojego organizmu.

Jestem na 3 roku stomatologii na jednej z polskich uczelni medycznych. Poszłam w ślady rodziców, którzy nauczyli mnie, jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej. Udzielam się na tym blogu, gdyż sądzę, że mogę pomóc w dostarczeniu rzetelnych informacji na tematy związane z tematyką zdrowia zębów i dziąseł. Uważam, że zawsze warto zdobywać nowe informacje o znanych nam dobrze rzeczach.

Kategoria : Blog