Blog

Koalicja Obywatelska z propozycją bonu stomatologicznego dla dzieci

W sobotę, tj. 9 września, odbyła się konwencja wyborcza Koalicji Obywatelskiej. Donald Tusk przedstawił na niej „100 konkretów na 100 dni”, czyli pakiet zmian, które chce wprowadzić po wygranych wyborach. Jedną z obietnic są bony na profilaktykę i leczenie stomatologiczne dzieci i młodzieży.

Konwencja Koalicji Obywatelskiej miała miejsce w Tarnowie. Jej najważniejszym punktem było przedstawienie 100 propozycji, które mają zostać wprowadzone w pierwszych 100 dniach rządów Donalda Tuska. Wśród nich znalazły się propozycje dla rodzin (np. realizacja polityki antyprzemocowej), dla młodych (np. 600 zł dopłaty do wynajmu mieszkania oraz przywrócenie finansowania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży), przedsiębiorców (np. zniesienie zakazu handlu w niedzielę, jeden miesiąc wolny od składek, powrót ryczałtowego systemu rozliczania składki zdrowotnej), a także te z zakresu edukacji (m.in. wycofanie przedmiotu historia i teraźniejszość) oraz polityki społecznej (m.in. podniesienie zasiłku pogrzebowego z 4 tys. do 6450 zł). W pakiecie propozycji znalazły się również te związane z ochroną zdrowia.

Koalicja Obywatelska proponuje wprowadzenie specjalnych bonów na profilaktykę i leczenie stomatologiczne dla dzieci i młodzieży. Przewodniczący PO Donald Tusk zapowiedział również wdrożenie SMS-owego oraz mailowego systemu rezerwacji wizyt do lekarza, zniesienie limitów NFZ w lecznictwie szpitalnym, utworzenie powiatowych centrów zdrowia na obszarach pozbawionych odpowiedniej diagnostyki, legalną aborcję do 12. tygodnia ciąży, bezpłatny dostęp do badań prenatalnych, prawo do bezpłatnego znieczulenia przy porodzie, dostęp do „antykoncepcji awaryjnej” bez recepty czy zwiększenie dostępności do lekarzy geriatrów i opieki długoterminowej.

Źródło: https://www.infodent24.pl/newsdentpost/bony-na-leczenie-stomatologiczne-wsrod-postulatow-ko,123516.html

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button