Jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna?

szczoteczka elektrycznaTrudno jest wybrać najlepszą dla siebie szczoteczkę elektryczną. Szczególnie wtedy, gdy niewiele o nich wiemy. Przede wszystkim należy skupić się swoich indywidualnych potrzebach – czego od takiej szczoteczki potrzebujemy, jak i gdzie chcemy jej używać oraz jak wiele pieniędzy możemy na nią wydać. Na podstawie znajomości własnych oczekiwań będzie łatwiej podjąć decyzję. Gdy jednak wciąż mamy wątpliwości – możemy porozmawiać ze sprzedawcą w renomowanym sklepie zajmującym się sprzedażą właśnie takich urządzeń.

Kształt, prędkość i ruchy

Warto skupić się na tym jaki dokładnie model potrzebujemy. Czy ma on wybielić zęby, dokładnie czyścić czy być przystosowany do mycia delikatnych i wrażliwych dziąseł. Każdy kształt główki szczoteczki ma inną funkcję. Szczoteczka elektryczna różni się również rodzajem wykonywanych ruchów oraz prędkości obrotowej. Przeciętne manualne mycie zębów, to niecałe 600 ruchów na minutę, szczoteczka elektryczna wykonuje ich ok 8,000. Warto również zwrócić uwagę na to jakim ruchem porusza się dana główka. Czy jest to zwykły ruch obrotowy czy obrotowo- oscylujący (tzw. ruch 3D)?

Rodzinne mycie zębów

Ważnym aspektem do rozważenia jest również przemyślenia zakupu pod kątem całej rodziny. Szczoteczka elektryczna może zostać zakupiona również w całym zestawie ( możliwy jest również do dopasowania zestaw rodzinny). Kupujemy w takim wypadku jedną szczoteczkę z wieloma różnymi główkami. Różnić się one między sobą mogą rozmiarem, kolorem (w przypadku dzieci, to przydatna opcja), prędkością i rodzajem dziąseł na jakich będą pracować. Taki zestaw to świetna opcja również pod kątem oszczędności. Cała rodzina może się w takim wypadku długo cieszyć dobrze wyczyszczonymi i białymi zębami. To także duża atrakcja dla dzieci, które często niekoniecznie lubią chwile spędzone na szczotkowaniu.

szczoteczki elektrycznePodróże ze szczoteczką

Nie należy się obawiać, że korzystanie ze szczoteczek elektrycznych w podróży łączyć się będzie z brakiem wygody. Nowoczesne szczoteczki po naładowaniu mogą funkcjonować około 3-4 dni bez ładowania. Na weekendowy wyjazd nie trzeba więc zabierać ze sobą ładowarki. Na dłuższe wycieczki można zaopatrzyć się w specjalny futerał, który nie tylko zabezpieczy główki i rączkę od niechcianych uszkodzeń ale i wcześniej podłączony do ładowarki będzie swoistym przenośnikiem energii. Gdy nie będziemy mieli czasu na podłączenie swojej szczoteczki do gniazdka, wystarczy że włożymy ją do futerału – energia zostanie podładowana i zachowana. My nie będziemy za to martwili się brakiem możliwości umycia zębów.