Blog

PTS planuje obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Obchody przypadają na 20 marca, a całe wydarzenie koordynowane będzie przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

World Dental Federation zadecydowała, iż hasło przewodnie Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej w roku 2023 to „Bądź dumny ze swojej jamy ustnej”. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie PTS, w wielu miejscach w Polsce zostaną podjęte inicjatywy, które będą miały na celu uświadamianie na temat wagi zdrowia jamy ustnej.

Jedną z akcji, która utrzymana jest w duchu wyżej wymienionego hasła przewodniego, jest „Rozdajemy uśmiechy na zdrowie”, czyli inicjatywa prowadzona dzięki grantowi na kwotę 200 tys. złotych, który został przekazany przez firmę Septodont. W jej ramach prowadzone są działania profilaktyczne i lecznicze dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a odbywają się one w klinikach stomatologicznych enel-med.

W sobotę poprzedzającą obchody ŚDZJU, czyli 18 marca, w godz. 12-18 w dwóch galeriach handlowych we Wrocławiu przeprowadzane zostaną badania jamy ustnej oraz zabiegi higienizacyjne u pacjentów dorosłych i dzieci. W akcję zaangażowani są studenci i higienistki stomatologiczne, a także Dolnośląski Oddział PTS wraz z Komisją Stomatologiczną Dolnośląskiej Rady Lekarskiej, Wydziałem Zdrowia Miasta Wrocławia i Polskim Towarzystwem Studentów Stomatologii.

Ponadto, w ramach działań związanych ze ŚDZJU, udzielonych zostanie ponad 2800 bezpłatnych konsultacji stomatologicznych w 20 gabinetach partnerskich Oral-B. Odbędą się także webinary z partnerami kampanii „Polska mówi #aaa” oraz projekty dla higienistek. W przygotowaniu są również działania edukacyjne, które mają zostać przeprowadzone
w wybranych sieciach drogerii.

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button