Blog

Prostuj zęby metodą INVISALIGN

Ortodoncja kojarzy się z długotrwałym i upiornym leczeniem. Obecnie metalowe łuki, zamki lub pierścienie możemy zastąpić mało widocznymi nakładkami. Lecz wcale nie musi tak być!

Invisalign – co to jest?

Dzięki programowi odwzorowującego kształt twarzy oraz położenie zębów w stosunku do siebie, przygotowywany jest ruch jaki powinny wykonać nasze zęby. System ClinCheck pozwala bezbłędnie zaplanować leczenie od początku do końca. Całe działanie zmierza do tego aby zgryz był ustawiony idealnie i był przyjazny dla stawu skroniowo – żuchwowego.

Nakładki invisalign wykonane są po wcześniejszym zbadaniu zgryzu. Produkowane są indywidualnie na zamówienie dla każdego pacjenta. Wymienianie są co dwa tygodnie – wszystko po to aby zęby mogły się przesuwać minimetr po minimetrze. Są niewidoczne i bardzo estetyczne. Dzięki tej metodzie nasz uśmiech nadal wygląda dobrze. Higiena jest znacznie łatwiejsza ponieważ do mycia zębów wystarczy zdjąć nakładki.

Korzyści

Prostuj zęby metodą INVISALIGN

Nakładki są praktycznie niewidoczne i nie mają negatywnego wpływu na życie prywatne lub zawodowe. W razie konieczności można je na krótko zdjąć. Nie ma problemu z jedzeniem ponieważ nie posiadają elementów metalowych czy plastikowych. Plusem jest to, że nie pękną i nie zabarwią się. Bardzo łatwo zadbać o higienę. Wystarczy je zdjąć i wyczyścić nakładki jak i zęby. Leczenie nakładkami jest precyzyjne i dokładne. Pacjent wie kiedy się zakończy i jakie przyniesie efekty.

Gdzie można leczyć się nakładkami Invisalign?

Do leczenia nakładkami koniecznie potrzebna jest wiedza ortodontyczna i doświadczenie w tym zakresie. Dodatkowo lekarz musi mieć certyfikat, że przeszedł odpowiednie szkolenie w tym temacie. Zanim więc przystąpisz do takiego leczenia, sprawdź ofertę i porównaj umiejętności i doświadczenie różnych lekarzy.

Marcelina Dobrowolska

Jestem na 3 roku stomatologii na jednej z polskich uczelni medycznych. Poszłam w ślady rodziców, którzy nauczyli mnie, jak odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej. Udzielam się na tym blogu, gdyż sądzę, że mogę pomóc w dostarczeniu rzetelnych informacji na tematy związane z tematyką zdrowia zębów i dziąseł. Uważam, że zawsze warto zdobywać nowe informacje o znanych nam dobrze rzeczach.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button