Chlorchinaldin tabletki

Chlorchinaldin to tabletki do ssania, które wykazują działanie przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne i przeciwpierwotniakowe. Są bardzo skuteczne w łagodzeniu stanów zapalnych jamy ustnej i dziąseł.  Chlorchinaldin stosuje się także, by wyleczyć pleśniawki, grzybicę jamy ustnej i gardła, która może pojawić się po leczeniu antybiotykami.

Skład

Substancją czynną tego leku jest chlorchinaldol. Jednak tabletka zawiera 2 mg chlorochinaldolu. Poza tym w składzie znajdziemy: kwas cytrynowy jednowodny, sacharozę, karmelozę sodową, talk, stearynian magnezu.

Dawkowanie

Chlorchinaldin tabletkiLek Chlorchinaldin powinno się stosować co 1-2 godziny w dawce 1 tabletki do ssania. Nie należy stosować dawki większej niż 10 tabletek do ssania na dobę. Nie wolno rozgryzać tabletek.

Działanie

Jak pisaliśmy wyżej, lek ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwpierwotniakowe.

Wskazania

Preparat Chlorchinaldin stosuje się miejscowo wtedy, gdy występują zakażenia bakteryjne jamy ustnej i dziąseł, pleśniawki, zakażenia grzybiczne jamy ustnej gardła po leczeniu antybiotykami.

Działania niepożądane

Jeśli chodzi o skutki uboczne to lek powodować może podrażnienia błony śluzowej, świąd, a także objawy alergiczne (reakcje skórne: wysypka, pokrzywa).

Dodatkowe informacje

Lekarza lub farmaceutę należy poinformować, gdy przyjmuje się związki metali i jodu. Szczególną ostrożność w stosowaniu leku powinny zachować kobiety w ciąży, te, które podejrzewają, że w niej są, a także karmiące piersią. W ciąży lek powinien być stosowany tylko wtedy, gdy korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Ważne, by ten środek leczniczy nie był używany przez matki karmiące piersią.

Chlorchinaldin tabletki

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button