Blog

Zapowiedź Xiaomi Mi Ultrasonic

Nowa soniczna szczoteczka do zębów marki Xiaomi z serii Mi – Ultrasonic niedługo wejdzie na chiński rynek. Firma znana głównie z produkcji smartfonów postanowiła sprostać wymaganiom klienta i zaoferować (kolejny już) produkt, łączący najnowszą technologię szczotkowania zębów z przystępną – jak na Xiaomi przystało – ceną. Czy wśród dużej konkurencji na rynku, to urządzenie warte jest zainteresowania?

Wygląd

Szczoteczka Xiaomi Mi Ultrasonic charakteryzuje się bardzo prostym designem. Opływowa rączka nie zawiera żadnych elementów poza przyciskiem włączającym urządzenie. Neutralny biały kolor będzie pasował do większości łazienek. Główka szczoteczki wydaje się być długa i wąska, co zapewne będzie ułatwiało mycie zębów.

Specyfikacja

Szczoteczka ta ma wykonywać do 31 000 ruchów główki na minutę, co jest standardowym dla technologii sonicznej wynikiem. Rączka urządzenia charakteryzuje się wysoką klasą wodoodporności (IPX7), co umożliwi korzystanie z niej w każdych warunkach. Wybrana przez producenta główka wyposażona została w wysokiej jakości szczecinę DuPont StaClean. Wbudowany w urządzenie akumulator o pojemności 700mAh zapewni działanie szczoteczki przez okres 18 dni przy korzystaniu z niej dwa razy dziennie po dwie minuty.

Zestaw ze szczoteczką będzie zawierał niewielką stację dokującą. Xiaomi, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klienta, umożliwia także ładowanie urządzenia przy pomocy powerbanka, co czyni je doskonałym wyborem dla osób często podróżujących.

Innowacyjna aplikacja

Xiaomi, jako firma znana z produkcji smartfonów, nie odpuściła utworzenia specjalnej aplikacji do obsługi swojej szczoteczki sonicznej. Dzięki niej, można ustawiać niestandardowe tryby szczotkowania zębów, dostosowane do naszych preferencji.

Kiedy? Za ile?

Xiaomi Mi Ultrasonic ma pojawić się na chińskim rynku 18 lipca. Będzie kosztować 199 juanów (czyli około 110 zł) i na chwilę obecną nie jest pewne kiedy trafi na rynek zachodni.

Inne urządzenia marki Xiaomi

Firma Xiaomi jest już znana z wcześniej wypuszczonej na rynek szczoteczki sonicznej, która niską ceną i doskonałym działaniem podbiła serca wielu użytkowników. Mowa tu o Xiaomi Soocare X3 Electric Toothbrush. Urządzenie kosztuje około 30 – 40 $ i charakteryzuje się podobnymi parametrami, jednak na baterii ma działać aż przez 25 dni. Także sterowane jest aplikacją. Pracuje w czterech trybach (podstawowym, delikatnym, masującym dziąsła i dogłębnie oczyszczającym).

Ze wskazanych powyżej danych wynika, że urządzenie firmy Xiaomi zdecydowanie warte jest zainteresowania. Bardzo przystępna jak na szczoteczkę soniczną cena oraz dobre parametry zachęcają do przetestowania.

Kacper Janiszewski

Od wielu lat interesuję się technologią, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Poza sprzętami AGD i RTV, które kojarzą nam się z tym hasłem najbardziej, rozwijane są także inne urządzenia, mające pomoc ludziom usprawnić ich działania. Do nich należą miedzy innymi szczoteczki elektryczne, soniczne i ultradźwiękowe, które pozwalają jeszcze lepiej zadbać o jamę ustną użytkownika. Pragnę pisać jako osoba, która od wielu lat korzysta codziennie z technologii sonicznej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button