Septolete

Septolete

SeptoleteW tabletkach Septolete znajdziemy chlorek benzalkoniowy, będący niezwykle skuteczną substancją odkażającą, której niestraszne są szczepy bakterii oraz niektóre rodzaje grzybów, odpowiedzialne za schorzenia jamy ustnej. Dzięki zawartości mentolu oraz olejku z eukaliptusa, tabletki Septolete są też bardzo skutecznym preparatem do zwalczania nieświeżego oddechu. Lek działa bezpośrednio na przyczyny choroby, jednocześnie hamując jej rozwój.

Wskazania

Lek Septolete jest przeznaczony do objawowego łagodzenia bólu oraz odkażania w przypadkach stanów zapalnych jamy ustnej, dziąseł i gardła. Zawarte w nim składniki odświeżają jednocześnie oddech, który często staje się nieświeży podczas tego typu schorzeń. Olejek eukaliptusowy ułatwia dodatkowo wykrztuszanie wydzieliny zalegającej w gardle.

Sposób użycia

Pastylki Septolete należy przyjmować nie dłużej, niż tydzień. Każdego dnia powinniśmy ssać jedną tabletkę co 2-3 godziny, uważając, aby nie spożyć ich ośmiu w ciągu jednej doby. Jeśli choroba nasila się lub nie ustępuje, należy udać się do lekarza.

Skutki uboczne

Ze względu na skład leku Septolete, osoby cierpiące na cukrzycę powinny skonsultować się z lekarzem przed jego stosowaniem. Z leku nie powinny też korzystać osoby uczulone na jej składniki lub nietolerujące niektórych cukrów. Preparatu nie należy spożywać tuż przed jedzeniem oraz wraz z mlekiem – pogarsza to jego skuteczność. W przypadku przedawkowania, glicerol zawarty w pastylkach może spowodować bóle głowy, biegunkę i zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Septolete Plus

SeptoleteSeptolete Plus to pastylki, mające za zadanie przeciwdziałać bólowi i zakażeniom, towarzyszącym infekcjom bakteryjnym i grzybicznym wewnątrz jamy ustnej. Ogromną zaletą tego preparatu jest to, że charakteryzuje się on wysoką skutecznością, jednocześnie będąc dostępnym bez recepty.

Wskazania

Lek Septolete Plus jest przeznaczony do odkażania oraz przeciwdziałania bólowi wewnątrz jamy  ustnej i gardła, w przypadku zakażeń bakteriami i grzybami. Zawarta w preparacie benzokaina gwarantuje nam delikatne znieczulenie miejscowe. Z kolei ochronę przeciwko szkodliwym mikroorganizmom zapewnia cetylpirydyna.

Sposób użycia

Produkt Septolete Plus jest przeznaczony dla dorosłych oraz dzieci, które skończyły dwunasty rok życia. Należy ssać jedną pastylkę co 2-3 godziny, nie przekraczając jednocześnie zalecanej dawki ośmiu tabletek dziennie.

Przeciwwskazania

Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz ludzi, którzy wykazują reakcje alergiczne na którykolwiek z jego składników. Z pastylek nie powinniśmy też korzystać, jeśli w naszej jamie ustnej wystąpiły rany lub nadżerki – ich skład tylko podrażni takie schorzenia. Szczególną ostrożność powinny też zachować osoby z cukrzycą, ponieważ zawarty w tabletkach maltitol potrzebuje insuliny do swojej biotransformacji.

Efekty uboczne

Działanie tabletek Septolete Plus zostaje osłabione, jeśli przyjmujemy je jednocześnie z mlekiem, które obniża skuteczność cetylopirydyny. W przypadku przedawkowania, lek może spowodować nudności i biegunkę, zaś u alergików – wysypkę i podrażnienia.

Septolete

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button