Szukaj szczoteczki

Ranking środków wybielających zęby

Prezentujemy ranking środków wybielających zęby

Wybielanie zębów staje się coraz łatwiejsze oraz tańsze, a w dodatku okazuje się, że wcale nie trzeba udawać się w tym celu do gabinetu stomatologicznego. Istnieje wiele skutecznych sposobów i produktów, za pomocą których można uzyskać zadowalające, widoczne i trwałe efekty. Do wyboru mamy środki wybielające zęby, które różnią się sposobem działania, ceną oraz dostępnością.

Odpowiedni wybór

Wybór nie jest łatwy, dlatego postanowiliśmy przetestować najpopularniejsze metody wybielania zębów i produkty wybielające zęby dostępne na polskim rynku. Poniżej można zapoznać się z rankingiem najlepszych środków wybielających, który powstał we współpracy z wieloma użytkownikami oraz dentystami specjalizującymi  się w tej tematyce. Pod uwagę wzięliśmy czynniki takie jak: cena, skuteczność, sposób działania i łatwość obsługi, czy dostępność wybranych produktów. Dzięki naszym testom wybielanie zębów stanie się o wiele prostsze i tańsze.

Najlepsze preparaty

Należy pamiętać, że tego typu preparaty wybielające zęby mogą mieć duży wpływ na nasze zdrowie. Z tego względu zalecamy szukanie ich w sprawdzonych sklepach i wybielanie zębów po konsultacji ze specjalistą. Z racji wysokich cen niektórych produktów bardzo opłacalne są zakupy w sklepach internetowych (nawet 30-40% taniej niż w aptekach czy sklepach stacjonarnych). Zdecydowanie odradzamy zakupy tego typu preparatów na wybielanie zębów na aukcjach internetowych oraz od podejrzanych, niezweryfikowanych sprzedawców.

Na rynku znajdziemy obecnie kilka rodzajów preparatów służących do wybielania zębów. Możemy wśród nich wyróżnić:

  • paski wybielające,
  • proszki do wybielania zębów,
  • pasty wybielające,
  • płyny do płukania jamy ustnej,
  • nici dentystyczne.

Które z nich są najlepsze, a które najgorsze? Trudno to jednoznacznie ocenić, gdyż poszczególne specyfiki tego samego typu potrafią znacznie różnić się od siebie skutecznością. Przeważnie jednak najlepsze efekty rozjaśniające zęby dają paski wybielające, zaś najsubtelniej działają nici dentystyczne.

Ranking

W dbałości o przedstawienie naszym klientom jak najlepszej oferty, skonstruowaliśmy specjalny ranking uwzględniający wszystkie preparaty, które najlepiej rozjaśniają barwę szkliwa. Jak podkreślono nieco wcześniej, zestawienie zostało stworzone w konsultacji z cenionymi ekspertami z branży stomatologicznej, oraz w oparciu o indywidualne doświadczenia i odczucia użytkowników. Należy pamiętać, że ranking ma wyłącznie charakter poglądowy, a wybór odpowiedniego środka wybielającego zęby powinien być podyktowany głównie naszymi indywidualnymi preferencjami, stanem jamy ustnej i zapotrzebowaniem.

Poniżej prezentujemy sprawdzone i polecane przez nas produkty, które zapewniają naprawdę skuteczne wybielanie zębów.


Ranking środków wybielających zęby

1.Paski wybielające WhiteWash Nano Intensive Whitening Strips

WhiteWash Nano Intensive Whitening Strips

Zdecydowany lider naszego rankingu i najlepszy z produktów dostępnych bez recepty. Zaskakująco  skutecznie wybiela zęby, a w dodatku jest prosty w użyciu i oferowany w atrakcyjnej cenie. W jego składzie nie znajdziemy nadtlenku wodoru,  nadboranu sodu oraz innych związków chemicznych osłabiających zęby. Paski wybielające doskonale radzą sobie ze wszystkimi typami przebarwień. (więcej)

Kup WhiteWash Nano Intensive Whitening Strips w sprawdzonym sklepie 

 

Ocena końcowa
0

2.iBright

Profesjonalny i naprawdę skuteczny środek wybielający zęby, dostępny w bardzo rozsądnej cenie. Produkt polecany przez większość specjalistów oraz cieszący się wieloma pozytywnymi ocenami zwykłych użytkowników. Na jego sukces złożyły się też prosta obsługa i wysoka wydajność. Skuteczne wybielanie zębów dla każdego. (więcej)

Kup Ibright w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

3.Rio Blue Light Teeth Whitening

Produkt do wybielania zębów, który sposobem działania przypomina zabiegi przeprowadzane w gabinetach stomatologicznych. Wysoka skuteczność i możliwość dopasowania odpowiedniego odcienia zębów to duże zalety tego środka. Pokaźny i zaskakująco wydajny zestaw, który jest w pełni bezpieczny dla naszego organizmu i zapewnia skuteczne wybielanie. (więcej)

Kup Rio Blue Light Teeth Whitening w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0
 

4.Biała perła system wybielający

Kilkonastodniowa kuracja pomagająca wyraźnie rozjaśnić zęby. Środek wybielający zęby przeznaczony raczej dla osób ze średnimi przebarwieniami. Oprócz właściwości wybielających, Biała perła wzmacnia i chroni zęby przed osadem i chorobami. (więcej)

Kup Biała perła system wybielający w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

5.BlanX Extra White

Środek do wybielania zębów dedykowany osobom zmagającym się z lekkimi przebarwieniami szkliwa, spowodowanymi głównie przez kawę i papierosy. Pasta pomaga wybielić zęby, ale konieczne jest stałe powtarzanie kuracji i wykluczenie z diety niektórych produktów. Na szczęście BlanX Extra White jest dosyć tani i stosunkowo łatwo dostępny. (więcej)

Kup BlanX Extra White w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

6.Denivit

Wybielająca pasta do zębów, która dodatkowo chroni szkliwo przed powstawaniem próchnicy oraz tworzeniem się osadu nazębnego. Produkt przeznaczony jest raczej do mniej intensywnych odbarwień, ale za to można go kupić w większości aptek i drogerii. (więcej)

Kup Denivit w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

7.Waterpik FLW-220E1

Przenośne urządzenie pomagające dokładnie czyścić oraz wybielać zęby. Skuteczna alternatywa dla wielu popularnych środków, która cieszy się coraz większą popularnością. Efekty wybielania zębów są może mniej zauważalne niż w przypadku tradycyjnych środków do wybielania, ale warto docenić uniwersalność tej pozycji. (więcej)

Kup Waterpik FLW-220E1 w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

8.WhiteWash Professional Whitening

Specjalistyczna pasta o właściwościach czyszczących, wybielających zęby i antybakteryjnych. Dużą zaletą tego produktu jest brak wyznaczonego czasu trwania kuracji – sami decydujemy, kiedy stopień wybielenia jest dla nas satysfakcjonujący. (więcej)

Kup WhiteWash Professional Whitening w sprawdzonym sklepie

 

Ocena końcowa
0

Zamieszczony powyżej ranking powinien znacznie ułatwić wybielanie zębów. Trzeba jednak pamiętać, że w internecie znajdziemy wiele nielegalnych i niebezpiecznych dla zdrowia środków wybielających zęby. Z tego powodu warto korzystać ze sprawdzonych i polecanych przez specjalistów dystrybutorów oraz sprzedawców.

Najlepsze preparaty wybielające zęby w połączeniu z odpowiednią dietą oraz higienicznym trybem życia pozwolą na długo zachować odpowiedni efekt. Jak wybielić zęby? To pytanie zaprząta głowę wielu osób, ale najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Efekty wybielania zębów nie zawsze pojawią się natychmiast i w wielu przypadkach potrzeba wytrwałości. Odpowiednio dobrane zabiegi, dieta i produkty spożywcze z pewnością doprowadzą nas do upragnionego celu. Bardzo ważna jest systematyczność oraz ciągła kontrola efektów.

Najlepsze metody wybielania zębów

Przed podjęciem decyzji o wybielaniu uzębienia, pojawia się wiele pytań. Dotyczą one różnych materii: bezpieczeństwa takiego zabiegu, tego, jaki rodzaj rozjaśniania wybrać oraz kwestii osiągniętych rezultatów. Jakie są dwa pytania, które najczęściej otrzymujemy?

Czy każdy może wybielać zęby?

Niestety nie. Ze środków służących do wybielania zębów nie mogą korzystać osoby, które nie ukończyły szesnastego roku życia – wszystko dlatego, że szkliwo młodych ludzi nie jest dostatecznie ukształtowane, a co za tym idzie, jest wyjątkowo podatne na podrażnienia. Wybielania zębów nie zaleca się również kobietom w ciąży, a także użytkownikom cierpiącym na wszelkie nadwrażliwości zębowe, oraz tym, którzy mają alergię na jeden ze składników produktów wybielających.

Jak przygotować się do wybielania zębów?

Stomatolodzy zalecają, by przed przystąpieniem do rozjaśniania szkliwa, wyleczyć wszystkie zęby, a także usunąć zalegający na nich kamień nazębny i osad. Można to zrobić poddając się w profesjonalnych gabinetach stomatologicznych zabiegom skalingu i piaskowania. Tuż po wybielaniu, w celu jak najdłuższego utrzymania efektów, warto również umówić się do dentysty na polerowanie.

Czy uda się zmienić kolor naszego szkliwa?

Kolor uzębienia w dużej mierze uwarunkowany jest genetycznie, a nikt nie rodzi się ze śnieżnobiałymi zębami. Z upływem czasu, na szkliwie pojawiają się kolejne przebarwienia, które dodatkowo powodują żółknięcie zębów. Zabieg wybielania zębów pozwala pozbyć się barwy zębów, będącej skutkiem przebarwień nabytych z czasem; nie zmieni naturalnego koloru naszego uzębienia. Ani więc zabieg przeprowadzany w gabinecie stomatologicznym, ani ten domowy – nie doprowadzi do poprawy wrodzonej barwy zębów.

Jak długo utrzymuje się efekt wybielania?

Wszystko zależy od wybranej metody wybielania oraz naszego zachowania. Niestety – żadne wybielanie nie daje stałych efektów. Jeżeli zdecydujemy się na wybielanie profesjonalne, bądź też przy użyciu pasków wybielających czy żeli wybielających – możemy liczyć na to, że rozjaśnionym uśmiechem będziemy cieszyć się nawet dwa lata. Wszystko zależy od tego, jakie nawyki jedzeniowe wprowadzimy po wybielaniu.

Najważniejszych jest pierwszych kilka dni po zakończeniu kuracji – wtedy należy bezwzględnie przestrzegać wymogów białej diety (bezwzględnie nie spożywać barwiących pokarmów, takich jak kawa, herbata, większość owoców, niektóre warzywa i wszelkie produkty przetworzone). Najlepiej jest także zrezygnować z palenia papierosów – na stałe. Efekt wybielania zębów można przedłużyć, stosując pasty do zębów wybielające w sposób chemiczny oraz wybielające płyny do płukania. Naturalne jest, że z czasem nasze zęby stracą znów odcień bieli – wtedy pozostaje już tylko ich ponowne rozjaśnienie.

Czy wybielanie zębów może być niebezpieczne?

Wszystkie środki, które zaprezentowaliśmy w powyższym rankingu, zostały bardzo dokładnie przebadane i gwarantujemy, że użytkowane zgodnie z zaleceniami, powinny przynieść bardzo dobre efekty wybielające, nie wywierając przy tym żadnego negatywnego wpływu na zdrowie. Przed przystąpieniem do wybielania, należy jednak dobrze zapoznać się z instrukcją obsługi danego produktu, a także – tak jak podkreśliliśmy wcześniej – wyleczyć wszystkie zęby i precyzyjnie oczyścić jamę ustną z naleciałości. Bardzo istotnym jest, by korzystać z produktów wybielających zgodnie z zaleceniami, ponieważ nieumiejętne rozjaśnianie zębów może doprowadzić do osłabienia i zniszczenia szkliwa.


Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesuję się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

media społecznościowe
Sending
Ocena czytelników
0 (0 głosów)