Blog

Minister Adam Niedzielski o najbliższych planach resortu zdrowia

W trakcie debaty, która zainaugurowała VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych w Katowicach, minister zdrowia Adam Niedzielski opowiedział o najbliższych planach swojego resortu. Zapowiedział m.in. wprowadzenie Krajowej Sieci Onkologicznej, rozszerzenie pilotażu Krajowej Sieci Kardiologicznej, rozwój opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej oraz realizację ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta.

W dniach 9-10 marca 2023 roku w Katowicach odbyła się kolejna edycja Kongresu Wyzwań Zdrowotnych Health Challenges Congress (HCC). To jedna z najważniejszych debat poświęconych ochronie zdrowia w Polsce. Gospodarzem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości, czyli grupa, która wydaje m.in. portale rynekzdrowia.pl czy infoDENT24.pl. „Plan reformowania systemu opieki zdrowotnej jest głęboko przemyślany,
a w najbliższym czasie czeka nas wytężona praca wdrożeniowa” – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, który uczestniczy w kongresie.

Szef resortu zdrowia zapowiedział wprowadzenie Krajowej Sieci Onkologicznej, realizację ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, rozszerzenie pilotażu Krajowej Sieci Kardiologicznej, a także rozwój opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej. „Zmian, które zostały wprowadzone w ostatnich latach, jest bardzo dużo. Być może sprawiają one wrażenie chaotycznej, spontanicznej działalności. Chcę jednak zapewnić, że plan zmian, plan reformowania systemu opieki zdrowotnej, który mam przyjemność realizować, jest naprawdę bardzo głęboko przemyślany” – podkreśla Adam Niedzielski.

Zródła:

https://www.hccongress.pl/pl/

infoDENT24.pl

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button