Menthosept

Menthosept to tabletki do ssania, wspomagające organizm w procesie odkażania podczas infekcji bakteriami i grzybami. Zawarty w tabletkach czwartorzędowy związek amoniowy z łatwością zwalcza drobnoustroje, odpowiedzialne za stany zapalne jamy ustnej i gardła. Produkt nie zawiera cukru, dzięki czemu korzystać z niego mogą także pacjenci cierpiący na cukrzycę. Tabletki Menthosept mają przyjemny, miętowy aromat, działający odświeżająco na wnętrze jamy ustnej.

Wskazania

MenthoseptTabletki Menthosept działają odkażająco na stany zapalne jamy ustnej i gardła, spowodowane infekcją grzybiczą lub bakteryjną. Jeśli z jakiegoś powodu pojawiają się problemy z możliwością prawidłowego oczyszczenia zębów, preparat może być stosowany przy odkażaniu jamy ustnej. Tabletki zwalczają przy tym nieświeży oddech, będący częstą przypadłością podczas infekcji jamy ustnej.

Sposób użycia

Produkt Menthosept jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci od szóstego roku życia. Dzieci w wieku 6-12 lat powinny ssać jedną tabletkę co 2-3 godziny, nie przekraczając zalecanej dawki do 6 pastylek na dobę. Osoby od lat 12 wzwyż powinny ssać jedną tabletkę co 2-3 godziny, nie przekraczając limitu 8 pastylek na dobę. W skrajnych przypadkach, lekarz może jednak zalecić inny sposób dawkowania.

Przeciwwskazania i efekty uboczne

Lek Menthosept nie jest przeznaczony dla dzieci do szóstego roku życia. Nie powinny go też stosować osoby, będące uczulone na jego składniki a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przedawkowanie preparatu może doprowadzić do podrażnień błony śluzowej jamy ustnej i żołądka a także nudności i wymiotów. Osoby nadwrażliwe na obecne w tabletkach składniki mogą odczuwać zaburzenia smaku oraz reakcje alergiczne.

Menthosept

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button