Anginbon

AnginbonAnginbon jest preparatem, w którego skład wchodzą takie substancje jak: olejek goździkowy, olejek cynamonowy, olejek z melisy, mentol, propolis, olejek eukaliptusowy, olejek tymiankowy, olejek z drzewa herbacianego, olejek szałwiowy i olejek anyżowy. Lek ma postać areozolu i stosuje się go miejscowo. Wykazuje właściwości bakteriobójcze (na bakterie, które występują w jamie ustnej i gardle, powodując zakażenia), przeciwgrzybiczne (co sprawia, że leczy pleśniawki) i przeciwwirusowe. Zadaniem leku Anginbon jest złagodzenie stanu zapalnego błony śluzowej jamy ustnej i gardła, co prowadzi do uczucia ulgi.

Ponadto Anginbon ułatwia gojenie się ran. Stosowanie tego preparatu zaleca się w trakcie kuracji, której zadaniem jest wyleczenie zapalenia jamy ustnej i gardła. Objawami infekcji są w tym przypadku: ból gardła, zaczerwienione stany obrzękowe. Dodatkowo środek Anginbon można stosować pomocniczo przy zapaleniu krtani, oskrzeli i tchawicy. Zaleca się, by lek Anginbon przyjmować doustnie 5-6 razy dziennie w 1-2 dawkach. Ważnym jest, by trzymać go z daleka od dzieci, którym nie wolno przyjmować tego preparatu.

Anginbon

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button