Tantum

Tantum Lemon to pastylki do ssania z chlorowodorkiem benzydaminy, przeciwdziałające stanom zapalnym i bólom gardła. Są one obecnie jednymi z najchętniej wybieranych leków, jeśli chodzi o problemy ze stanami zapalnymi w jamie ustnej i gardle.

Wskazania

Tabletki przeznaczone są do leczenia objawów stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, a także dolegliwości już występujących. Zaliczamy do nich obrzęk, ból i zaczerwienienie tkanek.

Sposób użycia

Tutaj głównym czynnikiem są zalecenia naszego lekarza. Tabletki na ogół stosujemy trzy razy dziennie, ssąc jedną pastylkę co kilka godzin. Może się jednak zdarzyć, że lekarz zaleci nam mniejszą lub większą dawkę. Nie zapominajmy, że z tabletek należy korzystać nie dłużej, niż tydzień. W przeciwnym razie, możemy zacząć odczuwać reakcje uczuleniowe. Lek należy przechowywać z dala od dzieci, w dobrze zabezpieczonym miejscu.

Skutki uboczne

W pojedynczych przypadkach, stosowanie tabletek może spowodować uczucie odrętwienia lub utraty czucia. Czasem pacjent może też odczuwać mrowienie lub kłucie, zaś niezwykle rzadko – pieczenie w błonie śluzowej oraz zawroty głowy, ból i wymioty.

Jeśli jesteśmy uczuleni na składniki leku, kwas salicylowy lub niesteroidowe leki przeciwzapalne, należy zgłosić to lekarzowi. Tabletki należy stosować bardzo ostrożnie, jeśli jesteśmy w ciąży lub karmimy piersią.

Tantum

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button