Płyn dentosept

Płyn dentoseptDentosept to preparat do płukania jamy ustnej, który wykazuje działanie ściągające i przeciwzapalne na błony śluzowe jamy ustnej.

Skład

W składzie płynu do płukania jamy ustnej Dentosept znajdziemy; wyciągi z kwiatu rumianku, kory dębu, liścia szałwii, ziela arniki, kłącza perzu, ziela mięty pieprzowej oraz ziela tymianku. Środek ten został także wzbogacony o 60-70% etanol.

Dawkowanie

Jamę ustna należy płukać 15% roztworem wodnym preparatu Dentosept. Oznacza to w praktyce, że około 10 ml płynu rozcieńcza się w 1/4 szklanki wody).

Działanie

Jak już powiedzieliśmy, Dentosept płyn działa ściągająco, łagodząco, przeciwzapalnie i antyseptycznie na błony śluzowe jamy ustnej. Jest to możliwe dzięki unikalnemu składowi produktu.

Wskazania

Środek ten powinien być stosowany przy surowiczym i ropnym zapaleniu dziąseł i jamy ustnej, powierzchniowym zapaleniu przyzębia, nieżytowym zapaleniu języka, odzwierzęcym zapaleniu jamy ustnej na tle toksycznym, przy skłonności do krwawienia z dziąseł, w grzybiczym zapaleniu błony śluzowej jamy ustnej (drożdżaki). Można go także stosować wspomagająco podczas leczenia paradontozy.

Przeciwwskazania

Stosowania leku Dentosept należy unikać, jeśli wiemy, że reagujemy nadwrażliwością na arnikę, rumianek lub inne rośliny z rodziny Compositae. Poza tym lek nie powinien być podawany dzieciom, które nie ukończyły jeszcze 6 roku życia. Nie mogą go stosować kobiety w ciąży. Należy uważać, by lek nie został spożyty po terminie ważności, który jest podany na opakowaniu.

Działania niepożądane

Na ten moment nie są znane.

Przechowywanie

Produkt Dentosept należy przechowywać w temperaturze poniżej 25oC. Ponadto należy umieścić go w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Płyn dentosept

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button