Faringosept

Faringosept to odkażające tabletki do ssania, które stosuje się w zakażeniach jamy ustnej i gardła. Mają atrakcyjny smak – kakaowy.

Skład

W jednej tabletce do ssania Faringosept znajdziemy: 10 mg ambazonu jednowodnego (substancja czynna) oraz substancje pomocnicze: sacharozę i laktozę jednowodną.Faringosept

Dawkowanie

Tabletkę Faringosept należy ssać powoli. Można stosować 3-5 tabletek na dobę przez okres od 3 do 4 dni. Musimy pilnować, by nie przekraczać zalecanej dawki. Należy pamiętać o tym, by nie połykać tabletek. Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż preparat rozpuści się w naszej jamie ustnej. Poza tym powinniśmy pamiętać o tym, że tabletki należy przyjmować po około 15-30 minutach po jedzeniu. Po spożyciu leku Faringosept należy przez 2-3 godziny nic nie jeść. Jeśli po zalecanym czasie dawkowania objawy nie ustąpią, trzeba niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Środek Faringosept działa bakteriostatyczne (hamuje rozwój bakterii) na niektóre rodzaje bakterii, jak paciorkowce (hemolizujące, zieleniące) i pneumokoki, które są częstą przyczyną zakażenia jamy ustnej i gardła. Co do gronkowców, to wykazuje umiarkowane działanie. Warto zaznaczyć, że Faringosept nie zaburza fizjologicznej flory jelitowej.

Wskazania

Stosuje się go pomocniczo podczas leczenia ostrych zakażeń w obrębie jamy ustnej i gardła: zapalenia migdałków, zapalenia dziąseł, zapalenia jamy ustnej, a także po operacji usunięcia migdałków oraz po ekstrakcji zębów.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Faringosept, jeśli jesteśmy uczuleni na laktozę, sacharozę, ambazon lub którykolwiek składnik leku.

Ostrzeżenia

Lek Faringosept można przyjmować w ciąży oraz w czasie karmienia piersią. Zanim go zastosujemy należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Przechowywanie

Należy pamiętać, by lek Faringosept przechowywać w temperaturze mniejszej niż 25oC. Poza tym trzeba pamiętać, by znajdował się on w oryginalnym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Faringosept

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button