1. Home
 2. Produkty
 3. Szczoteczki rotacyjne
 4. Szczoteczka elektryczna Oral-B Genius 10000

Szczoteczka elektryczna Oral-B Genius 10000

Szczoteczka elektryczna Oral-B Genius 10000
SKU:
Producent: Oral-B
Kategoria: Szczoteczki rotacyjne
 • Bateria: Li-ion
 • Maksymalna częstotliwość pracy: 10500 obrotów i 48000 pulsacji
 • Tryby pracy: 6 trybów pracy
 • Trwałość końcówki: 3 miesiące
 • Zawarte akcesoria: szczoteczka, 4 końcówki, etui, uchwyt na smartfona, pojemnik na końcówki
 • Gwarancja: 24 miesiące

Nasza ocena

Ocena oparta jest na opinii naszych ekspertów.

6.8
 • Design 7 / 10
 • Działanie 7 / 10
 • Wygląd 7 / 10
 • Cena - jakość 6 / 10

Oral-B Genius 9000 uchodziła do tej pory za najlepszą szczoteczkę elektryczną typu rotacyjnego na rynku. Uznanie odbiorców zdobył zarówno nowoczesny, elegancki design, który sterylność przyrządu dentystycznego połączył z cieszącymi oko kolorami, jak i innowacyjny pomysł, jakim było sparowanie szczoteczki do zębów z naszym smartfonem.

Urządzenia z serii Genius wykorzystują kamerę telefonu, aby pokazać nam, jak przebiega szczotkowanie wewnątrz jamy ustnej. Model Genius 9000 został przyjęty na tyle dobrze, że Oral-B uznało, że czas już najwyższy dać królowi godnego potomka, który zajmie jego miejsce na rynkowym tronie. Ów następca, zwany Oral-B Genius 10 000, właśnie trafia na sklepowe półki. Czy ma szanse równać się ze swoim poprzednikiem? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Ochrona dziąseł przede wszystkim!

Statystyki nie prezentują się zbyt pozytywnie – w samej Europie, na dolegliwości związane z dziąsłami cierpi aż 80% populacji. Jeśli ograniczymy nieco obszar do granic naszego kraju, okaże się, że aż 70% dorosłych Polaków ma problem z zapaleniem dziąseł, paradontozą i cofającą się linią dziąseł. Statystyki te nie pozostały obojętne specjalistom z Braun Oral-B, którzy w swoich laboratoriach opracowali nową szczoteczkę, łączącą w sobie wszystkie dobrodziejstwa modelu Genius 9000 z dodatkową ochroną dziąseł.

W jaki sposób Genius 10 000 ochroni nasze dziąsła? Za pomocą nowej technologii, zwanej Gum Guard. Wykorzystując dedykowaną aplikację, szczoteczka sama pokaże nam, które zęby wymagają mniejszego nacisku, aby nie powodować dyskomfortu. Po zakończonym myciu, aplikacja spyta nas, czy podczas szczotkowania pojawiło się krwawienie. Jeśli nasza odpowiedź będzie twierdząca, aplikacja pomoże nam podjąć odpowiednie kroki, a nawet zasugerować wizytę u stomatologa, jeśli pojawi się podejrzenie poważniejszego stanu. Tego typu technologia to doskonałe zabezpieczenie przed paradontozą i szansa na uniknięcie poważniejszych problemów zdrowotnych.

SmartRing – styl i praktyczność

Górną część rękojeści szczoteczki Oral-B Genius 10 000 zdobi pierścień, okalający dolną część szyjki szczoteczki niczym futurystyczny naszyjnik. To SmartRing – wyposażony w wysokiej jakości światła LED system ostrzegania przed nadmiernym naciskiem włosia na szkliwo. Większość szczoteczek dostępnych na rynku posiada proste czujniki nacisku –  jest to albo czerwona lampka, albo wibracje, które informują nas o tym, że należy przestać dociskać urządzenie do zębów. To bardzo ważne, ponieważ możemy sobie w ten sposób trwale uszkodzić szkliwo.

Tymczasem SmartRing wykorzystany w szczoteczkach Genius jest połączony ze specjalnym, potrójnym czujnikiem nacisku. Wykrywszy zbyt dużo siły wkładanej w mycie zębów, szczoteczka zapala czerwoną lampkę, zwalnia obroty i kompletnie wyłącza ruchy pulsacyjne. Ten ostatni czynnik jest szczególnie ważny, ponieważ to właśnie wibracje dociskają włosie do szkliwa w celu lepszego usunięcia płytki nazębnej. Dzięki takiej potrójnej ochronie, trudno nam będzie samodzielnie uszkodzić sobie powierzchnię zębów.

Gratką dla miłośników personalizacji będzie też fakt, że SmartRing można dostosować do własnych upodobań, wybierając spośród dwunastu dostępnych kolorów podświetlenia.

Timery – dwuminutowe, równomierne mycie to podstawa!

Genius 10 000, na wzór innych topowych modeli od Oral-B, został też wyposażony w Smartimer i Quadpacer – połączenie, które jest już pewnym standardem u tego producenta, lecz jego obecność zawsze jest bardzo miłym akcentem. Jak wykazują bowiem badania, wielu z nas nie pilnuje czasu mycia, spędzając nad szczotkowaniem mniej niż minutę. Tymczasem mycie zębów powinno zajmować minimum dwie minuty, maksymalnie trzy.

Aby pomóc ludziom, którzy mają problemy z zastosowaniem się do tej reguły, opracowano prosty timer, zwany Smartimerem. Po włączeniu szczoteczki, będzie ona działać przez dwie minuty, po czym wyłączy się automatycznie. Dzięki temu możemy myć zęby tak długo, jak pracuje główka urządzenia, mając przy tym świadomość, że szczotkowanie nie trwało zbyt krótko.

Z kolei Quadpacer to specjalny, trzydziestosekundowy interwał, który co pół minuty poinformuje nas o konieczności przejścia do kolejnej z czterech partii zębów. Jeśli zawsze mieliśmy problemy z równomiernym szczotkowaniem, funkcja ta z pewnością pozwoli nam naprawić dotychczasowe niedociągnięcia!

Dedykowana aplikacja

Seria Genius może generalnie pochwalić się tym, że była pierwszą linią produktów do higieny jamy ustnej, o których faktycznie można powiedzieć, że są „smart”. Za pomocą darmowej aplikacji, możemy połączyć szczoteczkę z naszym smartfonem, który na czas szczotkowania umieszczamy w załączonym uchwycie, który można umieścić chociażby na naszym łazienkowym lustrze. Podczas szczotkowania, szczoteczka Oral-B Genius 10 000 wykorzysta kamerę smartfonu do przesłania nam obrazu wnętrza jamy ustnej, co pozwoli na dokładną ocenę tego, jak idzie nam oczyszczanie każdego zęba.

Szczoteczka Genius 10 000 posiada też funkcję rozpoznawania wykonywanych nią ruchów a także wykrywa swoje położenie wewnątrz jamy ustnej. Podczas szczotkowania, analizuje ona nasze postępy, zaś w samej aplikacji możemy sprawdzić nasze tygodniowe i miesięczne statystyki, odnośnie chociażby stopniowego wybielania zębów.

Statystyki to jednak nie wszystko. Funkcja Professional Guidance pozwala na przesłanie statystyk specjaliście, który doradzi nam, jak lepiej zadbać o naszą jamę ustną. Dental Care Journeys pozwala nam z kolei na dobranie sobie produktów i metody mycia do planowanego celu, na przykład wybielenia zębów przed ślubem. Jeśli lubimy pobijać kolejne rekordy, funkcja Brushing Challenge pozwala na zbieranie punktów za szczotkowanie, co pozwala zachęcić do prawidłowego szczotkowania.

Główka szczoteczki i szczotkowanie 3D

Szczoteczka wykonuje ponad 50 000 ruchów na minutę, dzięki czemu jej skuteczność jest bardzo wysoka. Podobnie jak w poprzednim modelu, także i Genius 10 000 wykorzystuje technologię mycia 3D, łączącą w sobie ruchy pulsacyjne, obrotowe i oscylacyjne. Te pierwsze dociskają włosie do szkliwa, usuwając więcej płytki nazębnej (o 100% więcej, niż inne szczoteczki), zaś pozostałe dwa typy ruchów pozwalają ostatecznie pozbyć się oderwanej płytki.

Główka szczoteczki jest mała i okrągła, co ułatwia oczyszczanie nią trudnodostępnych miejsc. Jej rozmiar został jednak dopasowany na tyle, aby włosie mogło pokryć całą powierzchnię korony. Pozwala to na oczyszczenie każdego zęba z niemal dentystyczną precyzją i efektywnością.

Genius 10 000 jest kompatybilny ze wszystkimi współczesnymi główkami od Oral-B. Osoby z nadwrażliwością dziąseł powinny zainteresować się najbardziej końcówką Sensi-Ultrathin, która idealnie współdziała z nową technologią Gum Guard. Szczoteczka może być też wykorzystywana przez dzieci, po zamontowaniu na niej odpowiedniej główki dla maluchów.

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Szczoteczka elektryczna Oral-B Genius 10000 - Specyfikacja

Informacje

Producent Oral-B
Rodzaj szczoteczki Rotacyjna
Kolor biało-niebieski
Numer fabryczny brak danych
Tryby pracy 6 trybów pracy
Zawarte akcesoria szczoteczka, 4 końcówki, etui, uchwyt na smartfona, pojemnik na końcówki
Maksymalna częstotliwość pracy 10500 obrotów i 48000 pulsacji
Gwarancja 24 miesiące
Sygnalizator czasu mycia Tak
Kompatybilność z końcówkami 3D White, Cross Action, Trizone, Dual Clean, Floss Action, Precision Clean, Sensi Ultrathin, Ortho Care
Trwałość końcówki 3 miesiące
Czas pracy po pełnym naładowaniu ponad 14 dni
Typ akumulatora Li-ion
Napięcie znamionowe brak danych

Szczoteczka elektryczna Oral-B Genius 10000 - Recenzje

 • Dodaj opinię jako pierwszy

  Prosimy o dodanie opinii, tylko jeśli posiadasz ten produkt.

Znajdź produkt

ProducentZobacz wszystkich

Show More Brands
Back to top button