1. Home
 2. Produkty
 3. Szczoteczki soniczne
 4. Szczoteczka soniczna Smilesonic UP

Szczoteczka soniczna Smilesonic UP

Szczoteczka soniczna Smilesonic UP
SKU:
Producent: Smilesonic
Kategoria: Szczoteczki soniczne
 • Bateria: Litowa 100-240 V
 • Maksymalna częstotliwość pracy: 96 000 ruchów na minutę
 • Tryby pracy: 3 Tryby, oraz 3 zakresy ruchów
 • Trwałość końcówki: 3 miesiąc
 • Zawarte akcesoria: 6 końcówek, etui podróżne, ładowarka
 • Gwarancja: 24 miesiące (door to door)

Nasza ocena

Ocena oparta jest na opinii naszych ekspertów.

9.3
 • Design 10 / 10
 • Działanie 9 / 10
 • Wygląd 9 / 10
 • Cena - jakość 9 / 10

W języku angielskim słowo „up” oznacza „w górę”. Wyrazy bliskoznaczne do „w górę” to „nad”, „ponad” czy „wyżej”. Podchodząc z tą świadomością do szczoteczki sonicznej Smilesonic UP, nie sposób nie mieć „wysokich” oczekiwań. Tym bardziej, że poprzedniczki najnowszego urządzenia brytyjskiej marki – szczoteczki soniczne Smilesonic EX oraz Smilesonic GO – zewsząd zbierały pochwały ekspertów i konsumentów. Czym różni się od nich Smilesonic UP i czy szczoteczka ta rzeczywiście wznosi codzienne mycie zębów na kolejny, jeszcze wyższy poziom?

Dzięki współczesnym szczoteczkom elektrycznym (w tym także sonicznym) codzienne mycie zębów już dawno przestało być wyłącznie… myciem zębów. Rozpieszczani przez producentów konsumenci nie tylko oczekują, że szczotkowanie jamy ustnej będzie skuteczne, ale także bezpieczne, komfortowe i dostarczy im mnóstwa frajdy. Do tego idealnie, by dana szczoteczka posiadała trochę dodatkowych „bajerów”, dzięki którym będzie pięknie uzupełniała wnętrze łazienki i stanowiła przy tym atrakcyjny gadżet. Wedle producenta, taką właśnie szczoteczką jest Smilesonic UP, a zatem urządzenie wyznaczające nowe standardy w codziennym szczotkowaniu zębów. My, specjalnie dla Was, jak zwykle w przypadku takich zapowiedzi mówimy „sprawdzam”.

Pierwszy kontakt ze szczoteczką Smilesonic UP

Szczoteczka dystrybuowana jest w eleganckim, prostokątnym, dość dużym pudełku. Nie przypomina ono pudełek, w których były sprzedawane modele EX czy GO, jest sporo większe i zdecydowanie bliższe kształtu kwadratowego. Sam kolor pudełka uzależniony jest od koloru wybranej przez nas szczoteczki. Tę możemy nabyć w jednej z dwóch wersji: białej (wersja męska) bądź różowej (wersja dla kobiet). W każdym wydaniu urządzenie prezentuje się bardzo nowatorsko, do czego przyzwyczaiła nas firma Smilesonic, ale przy tym też nieco inaczej niż szczoteczki Smilesonic EX czy Smilesonic GO. O tym jednak będzie okazja szerzej wspomnieć za chwilę.

W pudełku oprócz rękojeści szczoteczki znajdziemy aż sześć głowic czyszczących. To bardzo dużo, wydaje się, że w zestawie z żadną inną dostępną na rynku szczoteczką nie otrzymujemy ich tak wiele. Zapakowano je w dwa opakowania: jedno z nich mieści trzy głowice czyszczące SupremeWhite (wybielające), a drugie po jednej końcówce DailyCare (do klasycznego mycia), SensiTouch (do delikatnego mycia) oraz OrthoClean (do oczyszczania miejsc trudno dostępnych). Oprócz pokaźnej liczby końcówek, w pudełku odnajdziemy także jak zwykle ładowarkę indukcyjną (nieco szerszą niż zazwyczaj, zapewniającą szczoteczce większą stabilność), instrukcję obsługi w języku polskim i angielskim, a także etui, służące do bezpiecznego, higienicznego podróżowania ze szczoteczką. Wszystkie elementy rozmieszczone są w pudełku bardzo pomysłowo i ze smakiem, co sprawia, że całość prezentuje się niezwykle estetycznie.

Wygląd zewnętrzny – co się pozmieniało?

Wspomnieliśmy przed momentem, że szczoteczka soniczna Smilesonic UP nieco różni się pod względem wizualnym od swoich dwóch poprzedników – szczoteczek Smilesonic EX oraz Smilesonic GO. Posiada ona bardziej klasyczną, dłuższą i smuklejszą obudowę, na pierwszy rzut oka przypomina raczej najwyższe modele szczoteczek Philips Sonicare, a nie dwie wspomniane wyżej szczoteczki ze swojej rodziny. Pozornie odrobinę bardziej skomplikowany może także wydawać się jej panel sterowania – uświadczymy na nim bowiem nie jeden, a dwa przyciski, a także kolejno diody odpowiadające trzem trybom pracy, trzy wskaźniki intensywności ruchów włosia, oraz żaróweczkę określającą stan naładowania baterii.

Mimo tej pozornej przesady, wszystkie informacje, wskaźniki i diody zostały zgrabnie wkomponowane w rękojeść szczoteczki i po kilku chwilach obcowania z urządzeniem nietrudno połapać się, „co gdzie jest”. Urządzenie dobrze leży w dłoni, wykonane jest z bardzo solidnych, przyjemnych w dotyku materiałów, nie mamy się pod tym względem do czego przyczepić. Dodatkowy atut szczoteczki to certyfikat wodooszczelności IPX7, który gwarantuje, że przypadkowy kontakt urządzenia z wodą nie będzie inwazyjny (mycie szczoteczką zębów pod prysznicem jednak stanowczo odradzamy).

Warto też oczywiście poświęcić chwilę uwagi dołączonym do zestawu ze szczoteczką końcówkom. Wiecie już, że w pudełku umieszczono trzy końcówki SupremeWhite, oraz po jednej DailyCare, SensiTouch i OrthoClean. Swego rodzaju novum stanowią te pierwsze główki – nie mogliśmy uświadczyć ich w zestawach ze szczoteczkami Smilesonic EX czy Smilesonic GO. Jak się jednak szybko okazało, stanowią one ulepszoną, odrobinę zmodyfikowaną wersję znanych właśnie z wymienionych wyżej modeli końcówek ShinyWhite. Co do jakości wykonania – wszystkie główki czyszczące prezentują się bez zarzutu, bez zarzutu też spełniają swoje zadania. Myjąc zęby przez kilka dni końcówką SupremeWhite, istotnie można delikatnie rozjaśnić szkliwo, a do tego twarde włókna nie są zbyt inwazyjne. Zarówno wspomniana końcówka SupremeWhite, jak i każda z pozostałych, tradycyjnie została wyposażona we wskaźnik zużycia włosia, czyli system stopniowo odbarwiający włókna główki czyszczącej wraz ze zużyciem. To bardzo przydatne rozwiązanie, zwalniające nas z obowiązku samodzielnego kontrolowania okresu zdatności końcówki do użycia.

Zawartość zestawu

 • rękojeść szczoteczki Smilesonic UP
 • 6 końcówek czyszczących (3 końcówki SupremeWhite, oraz 1 końcówka DailyCare, SensiTouch i OrthoClean)
 • etui podróżne
 • ładowarka indukcyjna
 • instrukcja obsługi w języku polskim

System pracy

Szczoteczka soniczna Smilesonic UP nie tylko nieco inaczej wygląda od swoich siostrzanych modeli, ale też różni się od nich sposobem pracy. Oferuje ona klasyczne trzy tryby czyszczenia – Clean, White oraz Sensitive – ale poza nimi trzy różne zakresy ruchów główki czyszczącej. Co to oznacza? Otóż w każdym z wybranych trybów, możemy dopasować intensywność działania szczoteczki do własnych potrzeb. Dotąd podobne rozwiązanie mogliśmy spotkać jedynie w niektórych modelach szczoteczek spod szyldu Philips Sonicare – konkretnie Flex Care oraz Protective Clean. Trzy programy pracy w połączeniu z trzema różnymi intensywnościami szczotkowania dają łącznie możliwość mycia w dziewięciu różnych kombinacjach. Innymi słowy, to trochę tak, jakby szczoteczka oferowała ci dziewięć unikalnych programów czyszczenia! Wypróbowaliśmy każdy z nich, i w każdym rzeczywiście możemy uświadczyć nieco innych wrażeń. Nam najbardziej przypadł do gustu wybielający, intensywny tryb, właśnie z uwagi na możliwość szybkiego rozjaśnienia zębów. Osoby, które są jednak bardziej wrażliwe bądź zmagają się z nadwrażliwością zębową, chętniej będą zapewne korzystały z wolniejszych ruchów szczoteczki.

Maksymalna prędkość pracy urządzenia to 96 000 ruchów na minutę – tego typu szybkość jest oczywiście „wykręcana” w trybie wybielającym. W trybie „Clean”, czyli klasycznego czyszczenia, szczoteczka osiąga maksymalną prędkość 62 000 ruchów na minutę, taka sama szybkość jest proponowana przez urządzenie w najdelikatniejszym trybie, a zatem „Sensitive”. O tym, w jakim programie obecnie myjemy zęby, informują nas wspomniane wcześniej, zamieszczone na rękojeści urządzenia diody. Co do zakresu ruchów główki czyszczącej, może być on mały, normalny bądź wysoki. Reguluje się go przy pomocy drugiego z umieszczonych na rękojeści urządzenia przycisków, wciskając „+” bądź „-„. Wcale nie tak skomplikowane, jakby mogło się na początku wydawać, prawda?

Elementy dodatkowe, które usprawniają codzienne czyszczenie

Obecnie wszystkie wielofunkcyjne, zaawansowane szczoteczki soniczne wyposażane są w systemy automatycznego kontrolowania czasu mycia. Nie zabrakło ich także w szczoteczce Smilesonic UP. Zainstalowany, dwuminutowy timer odmierza za nas odpowiedni czas czyszczenia, a po nim samoistnie wyłącza szczoteczkę. Trzydziestosekundowy interwał dba z kolei o to, byśmy na mycie każdej z czterech ćwiartek zębów przeznaczyli dokładnie pół minuty. Podobne rozwiązania zwiększają jakość naszego mycia i czynią je łatwiejszym oraz przyjemniejszym.

Na kilka ciepłych słów zasługuje też z pewnością bateria zainstalowana w Smilesonic UP. Wprawdzie wszystkie szczoteczki spod szyldu brytyjskiej marki posiadają bardzo wytrzymałe, pozwalające na nawet do dwóch miesięcy czyszczenia baterie litowe, jednak wyjątkowość baterii zainstalowanej w najnowszej propozycji od Smilesonic polega na tym, że nie tylko bardzo długo ona pracuje, ale również niezmiernie szybko się ładuje – jedynie od 4 do 6 godzin. Jak na szczoteczkę soniczną, jest to wynik rewelacyjny. Oczywiście skrupulatnie to sprawdziliśmy i czas ładowania urządzenia jest istotnie bardzo krótki.

Nie możemy też zostawić bez krótkiego komentarza dołączonego do zestawu ze szczoteczką etui. W zależności do koloru naszej szczoteczki, jest ono białe bądź różowe, i wykonano je z bardzo trwałych materiałów. Szczoteczka dobrze w nim leży, oprócz niej, znajdzie się w nim miejsce na bezpieczne i higieniczne przetransportowanie dwóch końcówek. Na pewno przyjemny dodatek, zwłaszcza dla osób, które sporo czasu spędzają w podróży.

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Szczoteczka soniczna Smilesonic UP - Specyfikacja

Informacje

Producent Smilesonic
Rodzaj szczoteczki soniczna
Kolor biały, różowy
Numer fabryczny Nie
Tryby pracy 3 Tryby (Clean, White, Sensitive) oraz 3 różne zakresy ruchów główki czyszczącej
Zawarte akcesoria 6 końcówek, etui podróżne, ładowarka
Maksymalna częstotliwość pracy 96 000 ruchów na minutę
Gwarancja 24 miesiące (door to door)
Sygnalizator czasu mycia Tak
Kompatybilność z końcówkami Smilesonic: DailyCare, OrthoClean, SensiTouch, ShinyWhite, SupremeWhite
Trwałość końcówki 3 miesiące
Czas pracy po pełnym naładowaniu 60-180 minut
Typ akumulatora litowy
Napięcie znamionowe 100-240 V

Szczoteczka soniczna Smilesonic UP - Recenzje

 • Dodaj opinię jako pierwszy

  Prosimy o dodanie opinii, tylko jeśli posiadasz ten produkt.

Szczoteczka soniczna Smilesonic UP - Oferty

Znajdź produkt

ProducentZobacz wszystkich

Show More Brands
Back to top button