1. Home
 2. Produkty
 3. Irygatory
 4. Irygator bezprzewodowy Smilesonic H2O

Irygator bezprzewodowy Smilesonic H2O

Irygator bezprzewodowy Smilesonic H2O
SKU:
Producent: Smilesonic
Kategoria: Irygatory
 • Zasilanie: bezprzewodowy
 • Zakres ciśnienia: 0,5-7,6 bara
 • Tryby pracy: 5 trybów pracy (soft, medium, strong, pulse, DIY)
 • Pojemność zbiornika: 300 ml
 • Zawarte akcesoria: irygator, 5 końcówek, kabel ładowania USB z adapterem
 • Gwarancja: 24 miesiące

Nasza ocena

Ocena oparta jest na opinii naszych ekspertów.

9.5
 • Design 10 / 10
 • Działanie 9 / 10
 • Wygląd 9 / 10
 • Cena - jakość 10 / 10

Firma Smilesonic coraz śmielej poczyna sobie na rynku artykułów do pielęgnacji jamy ustnej. Jak dotąd brytyjski producent proponował użytkownikom zaawansowane technologicznie szczoteczki soniczne i przeznaczone do nich pasty do zębów. W końcu musiał nadejść czas na pierwszy spod szyldu marki irygator stomatologiczny.

Smilesonic H2O to irygator bezprzewodowy, którego nazwa bezpośrednio odnosi się do wody. Wszak to ona ma najważniejsze znaczenie podczas czyszczenia przestrzeni międzyzębowych podobnymi sprzętami. Brytyjczycy chwalą się, że proponowany przez nich irygator łączy wszystkie najważniejsze zalety irygatorów stacjonarnych i przenośnych. Czy tak rzeczywiście jest? Specjalnie dla Was przyjrzeliśmy się bliżej temu ciekawemu urządzeniu.

Co znajdziemy w opakowaniu?

Marka Smilesonic zawsze dbała, aby jej produkty były elegancko „opakowane”. Zazwyczaj pierwszy kontakt z nimi jest zatem bardzo obiecujący. To samo dotyczy irygatora bezprzewodowego Smilesonic H2O. Sprzęt znajdziemy w atrakcyjnym, schludnym opakowaniu, na którym naszkicowano model irygatora. Kolor pudełka jest tutaj uzależniony od koloru urządzenia, na jakie się zdecydujemy. A wybór mamy dość szeroki – irygator jest dostępny w wersji czarnej, białej, niebieskiej oraz różowej. Każdy gust powinien więc zostać zaspokojony.

Po otwarciu pudełka naszym oczom ukazuje się korpus irygatora bezprzewodowego Smilesonic H2O, pięć końcówek czyszczących, kabel ładowania USB z adapterem i książeczka stanowiąca instrukcję obsługi urządzenia. To, co zwraca uwagę, to na pewno pokaźna liczba dysz wymiennych. Trudno spotkać na rynku inny irygator, z którym otrzymywalibyśmy ich w zestawie aż tak wiele. Producent wprawdzie nie daje „ekstra” żadnych uchwytów pozwalających przymocować irygator do ściany czy pudełek na końcówki czyszczące, ale mimo to trzeba przyznać, że jak na cenę sprzętu okazuje się dla użytkownika dość… hojny.

Wygląd

Czas przyjrzeć się samemu urządzeniu. Korpus irygatora Smilesonic H2O pod kątem estetycznym nie ustępuje innym sprzętom spod szyldu brytyjskiej marki. Jest po prostu… bardzo elegancki. A  przy tym dobrze leży w dłoni. Pomimo większego niż klasycznie zbiornika na wodę (o którym szerzej za chwilę), sprzęt jest poręczny i niewielki. W pełni zachowuje swój przenośny charakter.

Na korpusie urządzenia znajdziemy kilka przycisków. Służą one kolejno do zdejmowania końcówki czyszczącej, włączania i wyłączania sprzętu, a także przełączania pomiędzy kolejnymi trybami pracy. A propos „trybów pracy” – to, w którym z nich znajduje się obecnie irygator, sygnalizują użytkownikowi umieszczone w okolicach wspomnianych przycisków diody. Producent postawił zatem na rozwiązanie doskonale znane i wygodne. Rękojeść irygatora bezprzewodowego Smilesonic H2O jest oczywiście wodoodporna, dzięki czemu z urządzenia możemy bez obaw korzystać w pobliżu umywalki.

Jeśli chodzi o dołączone do sprzętu końcówki czyszczące, nie dość, że jest ich dużo, to w dodatku każda spełnia inne zadania. Dzięki nim możemy zagwarantować sobie maksymalnie komfortowe, urozmaicone czyszczenie. Do dyspozycji jest dysza standardowa (do klasycznego mycia), periodontologiczna (do walki ze stanami zapalnymi), ortodontyczna (do pielęgnacji okolic aparatów nazębnych), usuwająca płytkę nazębną (do czyszczenia implantów i mostków dentystycznych) oraz do mycia języka. Wszystkie zostały stworzone z wysokiej jakości materiałów i działają bez zarzutu. Uwagę zwraca także ich prosty montaż. Mocowanie końcówki do rękojeści – głównie dzięki przyciskowi uwalniania końcówki – nie stanowi żadnego problemu, odbywa się szybko i komfortowo. Aby nasunąć dyszę na trzon urządzenia, nie trzeba się „siłować” z irygatorem, co w przypadku modeli konkurencyjnych bywało uciążliwą normą.

Zawartość zestawu

 • irygator bezprzewodowy Smilesonic H2O
 • 5 końcówek, po jednej każdego typu
 • kabel ładowania USB z adapterem
 • instrukcja obsługi w języku polskim

Usprawnienia zwiększające komfort czyszczenia

Dotąd wydawało się, że wybierając irygator przenośny musimy pogodzić się z koniecznością kilkukrotnego dolewania w trakcie czyszczenia do jego zbiornika wody. Smilesonic H2O stanowi pod tym kątem prawdziwą innowację. Zbiornik urządzenia ma pojemność aż 300 ml, co sprawia, że wystarczy tylko raz wypełnić go wodą, aby móc się cieszyć pełnym, nieprzerywanym niczym czyszczeniem. To znacznie zwiększa komfort korzystania z produktu. W dodatku, jest on tak zgrabnie i umiejętnie zintegrowany z korpusem urządzenia, że irygator nie traci swoich niewielkich rozmiarów i poręczności. Rzeczywiście można więc uznać, że Smilesonic H2O to irygator stacjonarny i przenośny w jednym!

Sprzęt został wyposażony w system odmierzający właściwy czas pielęgnacji przestrzeni międzyzębowych. Innymi słowy, urządzenie po zalecanych przez ekspertów dwóch minutach czyszczenia wyłącza się samo. Drobnym, ale pożytecznym usprawnieniem jest także funkcja zapamiętywania ostatnio wybranego trybu czyszczenia. Dzięki niej po ponownym uruchomieniu sprzętu mamy automatycznie ustawiony ulubiony program mycia.

Akumulator irygatora bezprzewodowego Smilesonic H2O, jak inne urządzenia spod szyldu brytyjskiej marki, jest wytrzymały i na jednym naładowaniu – w zależności od częstotliwości użytkowania sprzętu – może wytrzymać nawet kilka tygodni. Ładuje się go około cztery godziny.

Mirosław Fojut

Lekarz specjalista, pasjonat rynku szczoteczek elektrycznych oraz towarzyszących im innowacji. Jestem autorem artykułów dotyczących nie tylko mojego zawodu, czyli chorób jamy ustnej i zębów, ale także tych bardziej „na luzie”, o tym, co w dentystycznej trawie piszczy. Śledzę na bieżąco nowinki dentystyczne od Ameryki po Chiny, aby móc dzielić się swoją wiedzą nie tylko ze swoimi pacjentami, ale też Wami, czytelnikami. Żywię tym samym nadzieję, że moi koledzy po fachu również zaczną się otwierać na innowacje po zapoznaniu się z nimi i wprowadzać nowatorskie metody leczenia do polskich gabinetów.

Irygator bezprzewodowy Smilesonic H2O - Specyfikacja

Informacje o irygatorze

Producent Smilesonic
Numer fabryczny H2O
Tryby pracy 5 trybów pracy (Soft, Medium, Strong, Pulse, DIY)
Pojemność zbiornika 300 ml
Zakres ciśnienia 0,5 - 7,6 bar
Gwarancja 24 miesiące (door to door)
Rodzaj wymiennych końcówek w zestawie 5 końcówek w zestawie (standardowa, periodontologiczna, ortodontyczna, usuwająca płytkę nazębną , usuwająca płytkę nazębną)
Kompatybilność z końcówkami Końcówki do irygatora Smilesonic
Trwałość końcówki 3 miesiące
Przeznaczenie irygator przenośny
Możliwość montażu na ścianie brak
Sposób ładowania ładowarka indukcyjna

Irygator bezprzewodowy Smilesonic H2O - Recenzje

 • Dodaj opinię jako pierwszy

  Prosimy o dodanie opinii, tylko jeśli posiadasz ten produkt.

Irygator bezprzewodowy Smilesonic H2O - Oferty

Znajdź produkt

ProducentZobacz wszystkich

Show More Brands
Back to top button