Gardimax Medica

Gardimax Medica to lek w postaci tabletek do ssania, które zawierają chlorowodorek lidokainy i chlorowodorek chlorheksydyny.

Wskazania

Preparat Gardimax Medica znajduje zastosowanie u wszystkich pacjentów, którzy cierpią z powodu bólu, który towarzyszy stanom zapalnym lub podrażnieniom podczas przechodzenia chorób jamy ustnej i gardła. Może być stosowany przed diabetyków, ponieważ nie zawiera cukru.

Dawkowanie

Gardimax MedicaLek Gardimax Medica stosuje się doustnie. Dorośli pacjenci powinni przyjmować od 6 do 10 tabletek do ssania na dobę, pamiętając o tym, by ssać je powoli. Z kolei dzieci mogą przyjmować preparat od momentu ukończenia 6 roku życia. Powinny wtedy przyjmować połowę dawki, którą mogą stosować dorośli (od 3 do 5 tabletek na dobę). Należy przy tym pamiętać, by lek stosować nie dłużej niż 3-4 dni. Kiedy minie ten okres czasu, a nie zauważymy poprawy lub pojawią się dodatkowe objawy takie jak gorączka, powinniśmy niezłocznie udać się do lekarza.

Poza tym musimy uważać na to kiedy przyjmujemy lek Gardimax Medica. Nie powinniśmy robić tego przed bezpośrednim spożywaniem pokarmów i napojów. Produkt ten wykazuje działanie zmniejszające wrażliwość na ciepło (działa znieczulająco), co sprawia, że możemy oparzyć sobie jamę ustną oraz gardło, jeśli zastosujemy go bezpośrednio przed przyjmowaniem jedzenia lub picia.

Możliwe skutki uboczne

Podczas przyjmowania produktu Gardimax Medica może nastąpić, co się rzadko zdarza, kilka skutków ubocznych. Należą do nich reakcje alergiczne dotyczące skóry i błony śluzowej (wysypki, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej), zaburzenia smaku czy uczucie pieczenia na języku. Jeśli zdecydujemy się stosować dłużej niż jest to zalecane, narażamy się na pojawienie się brązowych przebarwień na zębach. są one spowodowane przez chlorheksydyna, którą lek posiada w składzie. Jeśli wystąpią przebarwienia, należy je usunąć. Stosowanie leku zgodnie z zaleceniami nie sprawia, ze sprawność psychomotoryczna, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługa maszyn ulega zmianom. Wykazano, że preparat Gardimax Medica nie ma na nie wpływu.

Poinformuj lekarza lub farmaceutę

Lekarza lub farmaceutę należy poinformować, gdy:

  • jest się uczulonym na któryś składnik leku
  • przyjmuje się inne leki; musimy uważać, by nie stosować leku, jeśli cierpimy na łagodne formy choroby Alzheimera, a także wtedy, kiedy korzystamy z innych leków odkażających
  • kiedy jest się w ciąży lub przypuszcza się, że się w niej jest, a także podczas karmienia piersią; jeśli zajdzie w tym okresie taka konieczność, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.

Ciekawostki

Lek Gardimax Medica można nabyć także w postaci sprayu. Stosuje się go wtedy miejscowo do gardła, pamiętając o tym, by nie podawać go dzieciom, które nie skończyły jeszcze 12 roku życia.

Gardimax Medica

Paweł Górzyński - lekarz stomatolog

Jestem stomatologiem. Publikuję artykuły związane z tematyką zębów i dziąseł w Internecie. Interesują się żywo tematyką dbania o higienę jamy ustnej nie tylko zawodowo, ale także prywatnie. Testuję nowe produkty, które mają zapewnić jeszcze dokładniejsze czyszczenie uzębienia. Chciałbym się podzielić swoją wiedzą i doświadczeniem tak, by więcej osób zrozumiało, jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button