Szukaj szczoteczki

Czym jest szczoteczka soniczna?

szczoteczka sonicznaSzczoteczka soniczna jest produktem powstałym na bazie szczoteczek elektrycznych w udoskonalonej wersji. Główną różnicą jest sposób w jaki myje ona ścianki zębów – jest to ruch wymiatający i pulsujący. Dzięki temu nie uszkadza się szkliwo i nie dochodzi do recesji dziąseł. Szczoteczka soniczna jest delikatna i dokładna.

Historia powstania

W roku 1992 szczoteczki soniczne zaczęły być produkowane na skalę światową. Stało się to za sprawą amerykańskiego naukowca – Roberta Bocka. Szybko zdobył on aprobatę FDA (amerykańska Agencja Żywnośći i Leków) i szczoteczki zaczęły być polecane jako ważny produkt każdego domostwa. Konsumenci szybko zwrócili uwagę na ich lepsze działanie. Spowodowane było to coraz to śmielszymi udoskonaleniami w sposobie wibracji i pulsacji. W roku 2008 zaimplementowano najnowszy rodzaj baterii i motorka. Miało to ogromny wpływ na to czym szczoteczka soniczna stała się dziś.

 

Sprawdź ranking szczoteczek sonicznych

Działanie i efektywność

 szczoteczka soniczna do zębówZwykła szczoteczka elektryczna jest szczoteczką obrotową, która w ciągu 1 minuty wykonuje około 8,000 ruchów. Wydawałoby się, że jest to wysoka liczba. Rzeczywiście – porównując do manualnego czyszczenia prędkość jest duża. Jednakże szczoteczka soniczna wykonuję od 31,000 ruchów pulsacyjnych na minutę. Dzięki temu możemy spodziewać się dokładnie wyszczotkowanych i odświeżonych zębów. Usuwa ona aż sześć razy więcej płytki nazębnej od szczoteczki manualnej. Codzienne stosowanie tego rodzaju produktu będzie skutkowało stopniowym wybielaniem się ścianek zębów i usuwaniem przebarwień. Wygięta szyjka główki pozwala na dotarcie do nawet najbardziej oddalonych i trudnych do umycia zębów. Dwie minuty rano i wieczorem sprawią, że szybko docenimy nowy nabytek.

Bezpieczeństwo

Dzięki akceptacji najważniejszych agencji zajmujących się sprawami żywienia oraz używania produktów medycznych i elektronicznych w codziennym życiu możemy spokojnie korzystać ze szczoteczki sonicznej. Nie należy również obawiać się zakupu tego produktu swojemu dziecku, zapewni to wiele frajdy i jednocześnie pomoże bardzo dokładnie wyczyścić każdą przestrzeń w jamie ustnej. Dzięki wbudowanemu czasomierzowi wiemy jak długo powinniśmy czyścić zęby. Szczoteczka soniczna również co 30 sekund sygnalizuje, że powinniśmy przejść do kolejnej partii zębów (trzydzieści sekund na każdą z czterech części jamy ustnej). Pamiętać trzeba jednak o najważniejszej rzeczy – tego typu produkty najlepiej jest zakupić w renomowanym sklepie zajmującym się docelowo sprzedażą szczoteczek. Lepiej jest ominąć podwórkowych sprzedawców czy kioski.

 

Sprawdź ranking szczoteczek sonicznych