Szukaj szczoteczki

Czym jest szczoteczka soniczna?

czym jest szczoteczka sonicznaPowstała w XX wieku szczoteczka soniczna, to kolejna wersja klasycznej szczoteczki elektrycznej. Jest jednak wersją dużo bardziej unowocześnioną i udoskonaloną w samym procesie szczotkowania. Szczoteczka soniczna delikatnie usuwa zabrudzenia i przebarwienia z powierzchni zębów za pomocą ruchu wymiatająco – pulsującego. Dzięki temu nie uszkadza się szkliwo i nie dochodzi do recesji dziąseł. Urządzenie oferuje też wiele dodatkowych trybów czyszczących i akcesoriów wspomagających proces szczotkowania.

Historia powstania

Pierwsze projekty urządzenia pojawiły się w roku 1987. W roku 1992 szczoteczki soniczne zaczęły być produkowane na skalę światową. Stało się to za sprawą amerykańskiego naukowca – Roberta Bocka. Szybko zdobył on aprobatę FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków) i szczoteczki zaczęły być polecane jako ważny produkt każdego domostwa. Konsumenci szybko zwrócili uwagę na ich lepsze działanie. Spowodowane było to coraz to śmielszymi udoskonaleniami w sposobie wibracji i pulsacji. W roku 2008 zaimplementowano najnowszy rodzaj baterii i silniczka. Miało to ogromny wpływ na to czym szczoteczka soniczna stała się dziś.

 

Sprawdź ranking szczoteczek sonicznych

Działanie i efektywność

działanie szczoteczki sonicznejZwykła szczoteczka elektryczna jest szczoteczką obrotową, która w ciągu 1 minuty wykonuje około 8,000 ruchów. Wydawałoby się, że jest to wysoka liczba. Rzeczywiście – porównując do manualnego czyszczenia prędkość jest duża. Jednakże szczoteczka soniczna wykonuje od 31,000 ruchów pulsacyjnych na minutę. Dzięki temu możemy spodziewać się dokładnie wyszczotkowanych i odświeżonych zębów. Usuwa ona aż sześć razy więcej płytki nazębnej od szczoteczki manualnej. Codzienne stosowanie tego rodzaju produktu będzie skutkowało stopniowym wybielaniem się ścianek zębów i usuwaniem przebarwień. Wygięta szyjka główki pozwala na dotarcie do nawet najbardziej oddalonych i trudnych do umycia zębów. Dwie minuty rano i wieczorem sprawią, że szybko docenimy nowy nabytek.

Szczoteczka soniczna jest niewiele droższa od elektrycznej, jednak jej działanie i specyfikacje przekonują do odpowiedniego wyboru. Korzystać z niej mogą zarówno dorośli jak i dzieci powyżej 6 roku życia, dzięki mocnej baterii może być zabierana w podróże (większość zestawów zawiera także etui podróżne), a dodatkowe programy (takie jak inteligentny zegar, wskaźnik poziomu baterii oraz stopnia nacisku końcówki na szkliwo) sprawiają, że codzienne szczotkowanie wzrasta na nowy poziom jakości.

Największe zalety szczoteczek sonicznych:

– łatwość mycia zębów i wysoka efektywność

– tradycyjne szczoteczki elektryczne zapewniają 5600 – 8800 ruchów oscylacyjnych natomiast szczoteczki soniczne od 31 000 do 62 000 ruchów pulsacyjnych

– usuwają 6 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczki manualne

– skuteczniej docierają do przestrzeni międzyzębowych i tylnych zębów

– ograniczają powstawanie kamienia nazębnego i odświeżają jamę ustną

Bezpieczne użytkowanie

Szczoteczka soniczna otrzymała certyfikat FDA (amerykańskiej kontroli jakości) zapewniający o jej bezpiecznym funkcjonowaniu. Po tak oficjalnej aprobacie ze strony rządu konsumenci zainteresowali się produktem i ta ciekawość wzrasta z roku na rok. Dostrzec to można w wielu pojawiających się reklamach, a także obecności szczoteczek napędzanych baterią akumulatorową w wielu łazienkach, które mamy okazje odwiedzić.

Ciekawostką jest również wyposażenie szczoteczki sonicznej w takie funkcje jak Smartimer czy Quadpacer, które monitorują czas pracy urządzenia: pierwszy z nich po upłynięciu 2 minut automatycznie wyłącza szczoteczkę, zaś drugi, to 30 – sekundowy interwał, który pozwala na pilnowanie sposobu mycia zębów i równego rozłożenia czasu na to przeznaczonego (trzydzieści sekund na każdą z czterech części jamy ustnej). Pamiętać trzeba jednak o najważniejszej rzeczy – tego typu produkty najlepiej jest zakupić w renomowanym sklepie zajmującym się docelowo sprzedażą szczoteczek. Lepiej jest omijać ulicznych sprzedawców czy kioski.

 

Sprawdź ranking szczoteczek sonicznych

Do najpopularniejszych obecnie modeli szczoteczek sonicznych zaliczymy:

  1. Smilesonic PerfectClean

Jedna z najlepszych szczoteczek sonicznych na polskim rynku. Topowy i dobrze wyposażony model szczoteczki od solidnego producenta. Do dyspozycji aż 5 trybów pracy i niesamowicie wysoka efektywność czyszczenia. Do tego duży komfort i najwyższa jakość materiałów. W zestawie przydatne – solidne etui podróżne.

 

  1. Seysso Proffesional

Doskonała szczoteczka oferująca 3 tryby pracy oraz wysoką prędkość działania. Seysso Professional zapewnia doskonałą efektywność czyszczenia oraz pierwszorzędną – solidną jakość wykonania. W zestawie znajdziemy rękojeść, 2 końcówki, ładowarkę oraz bardzo przydatne – twarde etui z możliwością ładowania USB.

 

  1. WhiteWash SW2000

Marka, która od kilku lat umacnia swoją pozycję w branży artykułów do pielęgnacji jamy ustnej. Ich najnowszy model szczoteczki sonicznej to doskonałe połączenie praktycznych właściwości oraz rozsądnej ceny. Doskonała prezencja i skuteczność czyszczenia to największe zalety tego produktu. W komplecie 3 wymienne końcówki i ładowarka.

 

  1. FOREO ISSA™

Szczoteczka całkowicie inna niż wszystkie modele na rynku. Jej końcówka jest w całości wykonana z silikonu, co przekłada się na niezwykle delikatne, ale zarazem efektywne mycie. Nieszablonowy design i niespotykane wcześniej możliwości sprawiają, że to bardzo innowacyjny produkt. Końcówkę wymienia się tylko raz w roku, a akumulatorek ładuje co 6 miesięcy.

 

  1. Philips Sonicare FlexCare Platinum

Wysokiej klasy urządzenie oferujące 9 różnych opcji mycia zębów oraz przydatne funkcje zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Doskonale wyposażony zestaw, w którym oprócz dodatkowych końcówek znajdziemy min. dwa typy ładowarek, etui podróżne oraz stację do dezynfekcji główek.

 

  1. Teesa SONIC Pro

Model, który charakteryzuje się rewelacyjnym stosunkiem ceny do jakości. Bardzo dobrej jakości szczoteczka oferująca aż 5 trybów mycia zębów i solidny akumulatorek. Urządzenie zapewnia do 48 000 ruchów pulsacyjnych na minutę.

 

  1. Oral-B Professional Care Black/White

Zestaw wyróżniający się ciekawym wyglądem oraz 6 funkcjami szczotkowania. Zaawansowana szczoteczka dla bardziej wymagających użytkowników. W zestawie duża ilość końcówek oraz możliwość połączenia urządzenia z telefonem za pomocą Bluetooth.