Szukaj szczoteczki

Szczoteczka elektryczna Oral-B 5000 Sensi Clean

Szczoteczka elektryczna Oral-B 5000 Sensi Clean

Na początku warto zaznaczyć, że istnieje kilka wersji zestawów Oral-B 5000. Sensi Clean to jednak bez wątpienia najlepsza ze wszystkich dostępnych wersji tej szczoteczki.  Urządzenie zapewnia efektywne czyszczenie dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii 3D, oferuje 4 tryby szczotkowania oraz zgodnie z najnowszymi trendami można je połączyć za pomocą Bluetooth ze specjalną aplikacją na smartfona. Dzięki niej można przeglądać statystyki naszego szczotkowania i korzystać z porad dotyczących odpowiedniej higieny jamy ustnej.  Oral-B 5000 Sensi Clean to solidny zestaw, który można wykorzystać zarówno do standardowego szczotkowania, jak i pielęgnacji zębów u osób z różnymi typami nadwrażliwości.

Kup szczoteczkę Oral-B 5000 Sensi Clean w sprawdzonym sklepie

Pierwsze wrażenie

Oral-B 5000 Sensi Clean wyglądem przypomina wiele innych modeli szczoteczek elektrycznych Oral-B. To sprawdzona konstrukcja rękojeści, która jest wygodna w codziennym użytkowaniu. Urządzenie jest wykonane z materiałów o wysokiej jakości, a poszczególne przyciski czy końcówki prezentują się bardzo solidnie. Dużym plusem tego zestawu jest bogate wyposażenie obejmujące ładowarkę, 3 końcówki wymienne, pojemnik na końcówki oraz przydatne etui podróżne.

Wygląd

Oral-B 5000 Sensi CleanSzczoteczka Oral-B 5000 Sensi Clean charakteryzuje się smukłą konstrukcją, która pomimo dość sporej wysokości jest bardzo praktyczna. Z zamontowaną końcówką całość ma około 23 cm wysokości oraz mniej niż 3 cm grubości. Szczoteczka wraz z zamontowaną głowicą waży około 130g , co jest całkiem dobrym rezultatem – nie grozi nam ból rąk lub nadgarstków. Na przednim panelu szczoteczki wyróżnia się miękki gumowy uchwyt w kolorze ciemnoniebieskim. Reszta obudowy wykonana jest z twardego, białego tworzywa sztucznego o wysokim połysku. Z przodu szczoteczki znajdziemy także przycisk do włączania oraz zmiany trybów działania.  Oral-B 5000 Sensi Clean wyposażono też w czujnik nacisku. Gdy zbyt mocno dociśniemy ją do zębów to zmniejsza się prędkość działania oraz zapala na czerwono specjalna lampka.

Zawartość zestawu:

 • szczoteczka (rękojeść)
 • ładowarka
 • pojemnik na końcówki
 • 3 końcówki (2 szt. Sensitive oraz 1 szt. Crossaction)
 • etui podróżne

Działanie

Oral-B 5000 Sensi CleanSzczoteczka Oral-B 5000 Sensi Clean zapewnia 4 tryby czyszczące. Do dyspozycji mamy opcję standardowego mycia, tryb wybielania i polerowania zębów, tryb delikatnego mycia wrażliwych miejsc oraz program przeznaczony do masażu dziąseł, który poprawia ich ukrwienie. Wszystkie tryby dobrze spełniają swoją rolę, a mycie jest zarówno efektywne jak i bardzo przyjemne. Po myciu czuć, że każdy zakamarek w jamie ustnej jest wyczyszczony. Szczoteczka nie pozostawia żadnego osadu i nie podrażnia dziąseł czy zębów.

Bardzo pomocny okazuje się czujnik nacisku, który chroni nas przed zbyt mocnym dociskaniem szczoteczki i uszkadzaniem szkliwa. W przypadku wkładania zbyt dużej siły w mycie, z tyłu urządzenia zapala się czerwona lampka, a obroty zwalniają. To łatwy i przydatny system, który sprawia, że szybko uczymy się z jaką siłą dociskać końcówkę do zębów.

Jak w większości szczoteczek elektrycznych,  Oral-B 5000 Sensi Clean posiada 2 systemy kontroli czasu szczotkowania. Pierwszy z nich pilnuje, by czas szczotkowania wynosił zawsze zalecane przez dentystów 2 minuty. Drugi to system, który co sekund przypomina o tym, by zmienić mytą przez nas ćwiartkę jamy ustnej na kolejną. Wszystko działa sprawnie i ułatwia dostosowanie się do zaleceń stomatologów.

Największą ciekawostką w przypadku tego modelu jest jednak możliwość połączenia bezprzewodowo szczoteczki z telefonem za pomocą Bluetooth. Oral-B oferuje specjalną aplikację dla systemu  iOS lub Android, która pozwala monitorować nasze szczotkowanie oraz sprawdzać związane z nim statystyki. To dobry sposób na prowadzenie własnego dziennika mycia oraz motywacja do codziennej higieny jamy ustnej. Aplikacja dodatkowo przypomina o innych czynnościach związanych z pielęgnacją zębów oraz dziąseł i zawiera wiele przydatnych porad i ciekawostek. Dla fanów aplikacji i smartfonów to bardzo kusząca opcja.

Akumulator szczoteczki Oral-B 5000 Sensi Clean po pełnym ładowaniu wytrzymuje 7 dni (2 szczotkowania dziennie po 2 minuty.) Razem daje nam to około 28 minut pracy. Gdy szczotka wymaga naładowania, prześwitująca ikona baterii w dolnej części rękojeści miga na czerwono, a po podłączeniu do zasilania zapala się zielona lampa. 7 dni bez ładowania to raczej średni wynik, obecnie większość urządzeń potrafi wytrzymać bez zasilania około 14 dni. Dla osób korzystających z tego modelu głównie w domu nie powinien być to jednak większy problem.

Kup szczoteczkę Oral-B 5000 Sensi Clean w sprawdzonym sklepie

Podsumowanie

 • Pierwsze wrażenie - 90%
  90%
 • Wygląd - 90%
  90%
 • Zawartość zestawu - 91%
  91%
 • Działanie - 84%
  84%
 • Cena - jakość - 89%
  89%
89%

Solidna

Solidna szczoteczka elektryczna, której największe zalety to 5 różnych trybów pracy oraz możliwość połączenia bezprzewodowo z urządzeniem mobilnym. Dedykowana aplikacja od Oral-B jest naprawdę ciekawa i dobrze dopracowana. Oral-B 5000 Sensi Clean zapewnia efektywne czyszczenie i dobrze radzi sobie z różnymi typami zabrudzeń oraz przebarwień.

0%
Ocena z Komentarzy 0% (0 recenzji)
producent: Oral-B
rodzaj szczoteczki: Elektryczna

Dodaj komentarz

Sending