Jaka jest najlepsza szczoteczka elektryczna?

szczoteczka elektrycznaTrudno jest wybrać najlepszą dla siebie szczoteczkę elektryczną. Szczególnie wtedy, gdy niewiele o nich wiemy. Przede wszystkim należy skupić się swoich indywidualnych potrzebach i preferencjach, na tym jakie są nasze oczekiwania, jak i gdzie chcemy jej używać oraz jak wiele pieniędzy możemy na nią wydać. Mając już takie informacje będzie nam łatwiej podjąć decyzję. Gdy jednak wciąż mamy wątpliwości, możemy porozmawiać ze sprzedawcą w renomowanym sklepie zajmującym się sprzedażą właśnie takich urządzeń lub z naszym lekarzem dentystą. Pomogą oni w doborze odpowiedniego sprzętu, który posłuży nam całe lata. Z tego też powodu nie należy podejmować decyzji bez uprzedniego jej przemyślenia.

Kształt, prędkość i ruchy

Przede wszystkim należy skupić się na naszych potrzebach. Czy oczekujemy od wybranego modelu, że wybieli nasze zęby, dokładnie je wyczyści czy też będzie przystosowany do mycia delikatnych i wrażliwych zębów i dziąseł. Każdy kształt główki szczoteczki pełni inną funkcję. Szczoteczka elektryczna różni się również rodzajem wykonywanych ruchów oraz prędkością. Przeciętne manualne mycie zębów zapewnia do 200 ruchów na minutę. Tradycyjna szczoteczka elektryczna wykonuje ich od 5.600 do 8.800. Warto również zwrócić uwagę na to jakim ruchem porusza się dana główka. Czy jest to zwykły ruch obrotowy czy obrotowo-oscylujący (nazywany również ruchem 3D)?

Rodzinne mycie zębów

Ważnym aspektem do rozważenia jest również przemyślenie zakupu pod kątem całej rodziny. Szczoteczka elektryczna może zostać wybrana również w całym zestawie, co pozwala na dopasowanie urządzenia do potrzeb wszystkich mieszkańców domu. W takim wypadku zaopatrujemy się w jedną szczoteczkę z wieloma różnymi główkami. Mogą one różnić się między sobą rozmiarem, kolorem (w przypadku dzieci, to przydatna opcja, gdyż znacznie uatrakcyjnia wygląd urządzenia), prędkością i rodzajem, który wpływa na to do czego dana końcówka jest przeznaczona. Możemy spotkać się z główkami, które wykazują działanie wybielające, a także takimi, które są przeznaczone do czyszczenia wrażliwych zębów i dziąseł.

Warto wybrać taką, która będzie najlepiej odpowiadała naszym potrzebom. Poza tym dobrze jest sprawdzić, czy wybrana przez nas końcówka posiada tryb pracy, który będzie wzmacniał specjalistyczne działanie wybranej przez nas końcówki. Możemy bowiem spotkać się z takimi trybami specjalistycznymi jak wybielanie, masaż dziąseł czy głębokie oczyszczanie. Zestaw dla całej rodziny to świetna opcja również pod kątem oszczędności. Wszyscy domownicy mogą przez długi czas cieszyć się dobrze wyczyszczonymi, białymi, a co najważniejsze zdrowymi zębami. To także duża atrakcja dla dzieci, które często niekoniecznie lubią chwile spędzone na szczotkowaniu. Kolorowy design, wgrane melodyjki czy możliwość obejrzenia w czasie rzeczywistym na urządzeniu mobilnym tego, jak przebiega mycie zębów sprawia, że dzieci chętniej sięgają po szczoteczkę do zębów.

szczoteczki elektrycznePodróże ze szczoteczką

Nie należy się obawiać, że korzystanie ze szczoteczek elektrycznych w podróży łączyć się będzie z brakiem wygody. Nowoczesne urządzenia po naładowaniu mogą funkcjonować około 3-4 dni, co spokojnie starczy na kilkudniowy wyjazd. Na weekendową wycieczkę nie trzeba więc zabierać ze sobą ładowarki. Na dłuższe wyprawy warto zaopatrzyć się w specjalny futerał, który nie tylko zabezpieczy główki i rączkę od niechcianych uszkodzeń, ale i wcześniej podłączony do ładowarki będzie swoistym przenośnikiem energii. Gdy nie będziemy mieli czasu na podłączenie swojej szczoteczki do gniazdka, wystarczy że włożymy ją do futerału – energia zostanie podładowana i zachowana. My nie będziemy za to martwili się brakiem możliwości umycia zębów. Jeśli wyjeżdżamy na dłużej nie musimy się martwić tym, że ładowarka zajmie nam dużo miejsca w torbie. Jest na tyle mała, że z powodzeniem możemy ją schować nawet do niewielkiej walizki.

Jaka jest więc najlepsza szczoteczka elektryczna?

Powtórzymy się mówiąc, że taka, jaka najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom, jednak to właśnie one są w przypadku wyboru tego urządzenia najważniejsze. Musimy brać pod uwagę nie tylko funkcje, jakie oferuje nam sprzęt, ale także jego cenę. Wlicza się w nią nie tylko koszt samej szczoteczki i ładowarki, ale także zakup końcówek, które należy wymieniać co około 3 miesiące. Użytkownicy najchętniej sięgają po produkty firmy Braun Oral-B, ponieważ oferują dobrą jakość, która odpowiada ich cenie. Liczne funkcje jakie oferują nam urządzenia tego producenta, zapewniają szczoteczkom tej marki niekwestionowane pierwsze miejsce wśród produktów tej kategorii. Urządzenia można nabyć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet.

Od wielu lat interesuję się technologią, która towarzyszy nam w codziennym życiu. Poza sprzętami AGD i RTV, które kojarzą nam się z tym hasłem najbardziej, rozwijane są także inne urządzenia, mające pomoc ludziom usprawnić ich działania. Do nich należą miedzy innymi szczoteczki elektryczne, soniczne i ultradźwiękowe, które pozwalają jeszcze lepiej zadbać o jamę ustną użytkownika. Pragnę pisać jako osoba, która od wielu lat korzysta codziennie z technologii sonicznej.

5 (1 vote)

2 komentarze