Szukaj szczoteczki

Czym jest szczoteczka elektryczna?

Szczoteczka elektryczna jest to produkt służący do szybkiego i automatycznego czyszczenia zębów za pomocą ruchów obrotowo-zwrotnych (szczoteczka może poruszać się zgodnie ze wskazówkami zegara bądź odwrotnie). Napędzana jest przez niewielki silniczek ukryty w jej wnętrzu. Nowoczesne szczoteczki elektryczne ładowane są przez wymienną baterię, która w czasie nieużytkowania znajduje się w ładowarce.

Rodzaje szczoteczek

szczoteczka elektrycznaSzczoteczki do zębów napędzane baterią można podzielić na trzy grupy. Pierwsza, to podstawowa grupa jaką są szczoteczki elektryczne, skierowane są do wszystkich osób, zarówno małych jak i dorosłych. Nauka obsługi szczoteczki przychodzi szybko, ponieważ jest to urządzenie nieskomplikowane i intuicyjne. Do szczoteczek elektrycznych można przypisać dwie podgrupy, są to szczoteczki soniczne oraz ultradźwiękowe. To całkiem nowe wynalazki (pojawiły się pod koniec dwudziestego wieku), które oferują lepszą jakość i inne sposoby mycia zębów. Świetnie nadają się dla osób o wrażliwych dziąsłach, a także noszących protezy lub zdejmowane aparaty nazębne.

Skuteczność użytkowania

Lekarze stomatologii zgodnie twierdzą, że korzystanie z elektrycznych szczoteczek ma lepszy wpływ na uzębienie niż szczoteczka manualna. Jest to spowodowane dodatkowymi funkcjami w jakie wyposażono te szczoteczki. Jest to między innymi czujnik siły nacisku – informujący osobę, która używa szczoteczki, że siła nacisku na zęby i dziąsła jest zbyt duża. Nowoczesne szczoteczki elektryczne posiadają również regulator prędkości oraz wbudowany zegar, który liczy ile czasu poświęciliśmy na mycie zębów – po 30 sekundach sygnał przypomina o rozpoczęciu mycia kolejnej części uzębienia, a po 120 sekundach powiadomi nas, że możemy zakończyć wykonywaną czynność. Dzięki tym i wielu innym dodatkowym funkcjom mycie zębów będzie w pełni przez nas kontrolowane.

Bezproblemowe ładowanie

elektryczna szczoteczka do zębówSzczoteczki elektryczne, aby działać muszą mieć zawsze naładowaną baterię. Początkowo można było używać ich jedynie w miejscu, gdzie na bieżąco podłączone były do zasilania, jednak szybko rozwiązano ten problem. W roku 1961 stworzono innowacyjną szczoteczkę z bezprzewodową ładowarką. Dzięki temu korzystanie z urządzenia nie musiało być ograniczone kablami. Aktualnie szczoteczka elektryczna może być ładowana raz na pięć dni. Bo aż tyle bateria jest w stanie wytrzymać, gdy jest odłączona od prądu. Osoby, dla których pięć dni to zbyt mało, mogą poszukać szczoteczki z wymienną baterią. Można wtedy zakupić dodatkowy akumulatorek i korzystać z dwóch na zmianę.

Jestem osobą, która od lat 80. XX wieku śledzi rozwój technologii, które mają posłużyć do dokładnego czyszczenia jamy ustnej. Sam dbam o zdrowie zębów i dziąseł najlepiej jak umiem. Pod koniec lat 90. XX wieku kupiłem swoją pierwszą szczoteczkę soniczną. Od tego czasu wiele się zmieniło, jeśli chodzi o możliwości jakie oferują urządzenia z tej grupy. Jako pasjonat chcę podzielić się swoją wiedzą dotyczącą technologii czyszczenia zębów i dziąseł.