Szukaj szczoteczki

Czym jest scaling?

15 czerwca 2018

Masz problem z kamieniem nazębnym? Umów się na zabieg scalingu. Na czym polega i jak działa?

Skaling polega na usunięciu kamienia nazębnego, który jest czynnikiem trwale niszczącym zęby. Niestety złogi nazębne to powtarzający się problem, dlatego powinniśmy przeprowadzać skaling co 6 miesięcy.

Scaling naddziąsłowy

Najczęściej stosowaną metodą skalingu jest skaling nadziąsłowy. Polega na pozbyciu się twardych złogów nazębnych z powierzchni korony zęba. Czyszczenie odbywa się za pomocą ultradźwięków. Kamień pod wpływem ultradźwięków pęka i w rezultacie odpada. Po dokładnym usunięciu niechcianego kamienia higienistka lub stomatolog poleruje zęby dla większej ochrony przed ponownym osadzeniem.

Scaling poddziąsłowy

Jak sama nazwa wskazuje jest to technika, dzięki której można usunąć kamień znajdujący się pod powierzchnią dziąsła. Stomatolog dociera do trudniej dostępnych miejsc, poniżej linii dziąsła. Do tego zabiega niezbędny będzie specjalistyczne narzędzie o charakterystycznym wygięciu, dzięki któremu można dotrzeć do najdalszych zakamarków jamy ustnej.

Podsumowanie

Nie ma co się martwić. Scaling to zabieg, który odbywa się bezboleśnie. Głowice skalera są chłodzone wodą, dzięki czemu ból z pewnością nie będzie zagrożeniem. Jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości czy Tobie również dokucza kamień nazębny zgłoś się do specjalisty. W sytuacji nadmiaru kamienia nazębnego nie poradzimy sobie samodzielnie, dlatego tak ważny jest kontakt ze stomatologiem. Pamiętaj Twoje uzębienie wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Kategoria : Blog | Tagi: ,