Szukaj szczoteczki

Oral-B

Oral-B PRO 2500 BlackOral-B to amerykańska marka produktów przeznaczonych do pielęgnacji higieny jamy ustnej. W jej ofercie znajdziemy różnego typu szczoteczki do zębów, pasty do zębów, nici dentystyczne oraz płyny do płukania ust.

 

Historia Oral-B zaczyna się na początku lat 50 ubiegłego wieku, kiedy to Dr Robert W. Hutson zaprojektował i opatentował swoją pierwszą szczoteczkę. Oficjalnie patent na jego wynalazek został złożony 13 stycznia 1950 roku, a potwierdzono go 24 października tego samego roku. Następnie w 1958 roku opatentował on kolejną szczoteczkę z płaskim i miękkim nylonowym włosiem, która była efektywniejsza i bezpieczniejsza dla zębów od wszystkich produktów tego typu w tamtym czasie.

 

Niedługo później Dr Hutson stworzył markę Oral-B. Pierwszym produktem, który trafił do sprzedaży była szczoteczka Oral-B 60, której nazwa pochodziła od zastosowania 60 pęczków włosia. Dostępne były również inne modele z różną liczbą pęczków włosia. W 1960 r. dr Hutson sprzedał swoją firmę i kontynuował praktykę lekarską.

 

Oral-B Vitality Plus Cross ActionW 1984 roku Oral-B stało się częścią grupy Gillette. Braun także należący w tym czasie do Gillete zaczął używać marki Oral-B do promocji nowego typu szczoteczek elektrycznych.

 

Obecnym właścicielem marki Oral-B jest globalna firma Procter & Gamble Company, której główna siedziba znajduje się w Cincinnati w Stanach Zjednoczonych. P&G to jeden z największych koncernów na świecie, zarządzający 23 markami (m.in. Old Spice, Always, Head & Shoulders, Pampers) w ponad 180 krajach. W ich ofercie znajdują się głównie środki do higieny osobistej oraz różnego rodzaju kosmetyki. Szacunkowa wartość całego przedsiębiorstwa to ponad 63 miliardy dolarów.

 

Najpopularniejsze szczoteczki Oral-B to obecnie modele:

  1. Oral-B Pro 2000

Szczoteczka elektryczna, która do mycia wykorzystuje system 3D, będący połączeniem ruchów pulsujących, oscylacyjnych i rotacyjnych. Urządzenie oferuje 2 tryby pracy oraz wyposażone jest w system automatycznej kontroli czasu szczotkowania i wskaźnik nacisku, zapobiegający zbyt mocnemu przyciskaniu do zębów. W zestawie z rękojeścią znajdują się 4 różne typy końcówek oraz ładowarka.

 

  1. Oral-B Proffessional Care Black

Model zapewniający 6 różnych opcji mycia zębów i masażu dziąseł. Szczoteczka umożliwia także kontrolę czasu czyszczenia oraz posiada akumulatorek pozwalający na 10 dni użytkowania. Urządzenie oferowane jest z ze specjalnym zegarem Smart Guide oraz 5 końcówkami. Dodatkowo zestaw zawiera etui podróżne, pojemnik na końcówki i rozbudowaną ładowarkę.

 

  1. Oral-B Pro 6000 SmartSeries

Wielofunkcyjna szczoteczka dostępna wraz z bogatym zestawem końcówek. Urządzenie oferuje 5 trybów mycia zębów i może łączyć się za pomocą Bluetooth ze specjalną aplikacją na telefon. Oral-B Pro 6000 oferowane jest z 7 typami końcówek i praktycznym etui podróżnym.

 

  1. Oral-B PRO 600 CrossAction

Zestaw składający się ze szczoteczki, końcówki CrossAction i ładowarki. Specjalna konstrukcja główki umożliwia usuwanie zanieczyszczeń z przestrzeni międzyzębowych i trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej.  Jej włókna są ustawione pod różnym kątem, co zapewnia wysoką efektywność i komfort mycia.

 

  1. Oral-B Vitality 3D White Luxe

Model poruszający się z prędkością 7600 ruchów na minutę, którego specjalnie wyprofilowane końcówki umożliwiają oczyszczanie wszystkich zakamarków w jamie ustnej. Szczotkowanie jest dokładne, a zarazem bardzo delikatne dla dziąseł i szkliwa. Końcówkę wyposażono w wskaźnik zużycia włosia. W zestawie znajdziemy rękojeść i jedną końcówkę.

 

  1. Oral-B Vitality Sensitive Clean

Szczoteczka przeznaczona dla osób z wrażliwymi dziąsłami oraz zębami. Końcówka Sensitive Clean pozwala na łagodne mycie oraz stymulację i masaż dziąseł. W zestawie z urządzeniem oferowana jest jedna końcówka.

 

  1. Oral-B Advance Power

Jedna z niewielu szczoteczek zasilanych na baterie AA. Podstawowy zestaw dla osób poszukujących urządzenia na start lub wszystkich oczekujących praktycznego sprzętu do zabrania w długą podróż. W zestawie znajdziemy rękojeść, jedną końcówkę i dwie baterie.

 

  1. Oral-B PRO 750 Black/Pink Cross Action

Produkt odznaczający się nieszablonowym designem oraz praktycznymi właściwościami. Urządzenie wykonuje 8800 ruchów oscylacyjnych oraz 40000 pulsacyjnych na minutę. Końcówka wykorzystuję technologię 3D Action łączącą różne typy ruchów, co przekłada się na skuteczną neutralizację zanieczyszczeń i kamienia nazębnego.

 

  1. Oral-B PRO 2500 Black/Pink

Szczoteczka pozwalająca skorzystać z opcji mycia zębów lub stymulacji dziąseł. W zestawie z rękojeścią oferowana jest końcówka CrossAction, etui oraz ładowarka.

 

  1. Oral-B PRO 690 CrossAction

Zestaw dwóch kompletnych szczoteczek elektrycznych z końcówkami CrossAction. Doskonała propozycja dla większej rodziny i osób poszukujących uniwersalnego urządzenia.