Odpowiednia szczoteczka elektryczna dla dzieci – jaką wybrać?

szczoteczka elektryczna dla dzieciStworzenie najnowszej generacji szczoteczek zaczęło cieszyć się dużym zainteresowaniem. Szczoteczka manualna jest coraz rzadziej wybierana, zastępuje ją szczoteczka elektryczna. Doceniono jej dobre i dokładne działanie, które wpływa nie tylko na wygląd, ale i poprawę zdrowia szkliwa. Dlatego rodzice zaczęli się zastanawiać czy ich pociechy również mogą z nich korzystać, i jeśli tak, to jak wybrać tą idealną szczoteczkę?

Odpowiednia końcówka czy specjalna szczoteczka?

Rynek oferuje nam wiele opcji. Jednak podstawową regułą jest to, że ze szczoteczki elektrycznej mogą korzystać dzieci dopiero od 3 roku życia. Wcześniej zęby nie są jeszcze odpowiednio dostosowane i lepiej korzystać ze specjalnych miękkich szczoteczek. W niższym wieku dzieci nie potrafią też odpowiednio trzymać i korzystać w pełni z urządzeń, dlatego nie jest to do końca bezpieczne. Kiedy dziecko jest już w odpowiednim wieku, możemy powoli wprowadzać je w świat korzystania z urządzeń. Mamy do wyboru dwie opcje – możemy na początku nauki dokupić dziecięcą końcówkę i przytwierdzać je do swojej szczoteczki. Dziecko będzie się korzystało odpowiedniego trzymania i przyzwyczajało do sposobu czyszczenia. Po etapie szkolenia możemy zdecydować czy chcemy, aby dziecko myło zęby naszą szczoteczką (ze swoją główką) czy może dostać swoją własną.

Specyfikacja urządzenia

szczoteczki do zębówProducenci bardziej polecają zakup osobnego urządzenia. Szczoteczka elektryczna przeznaczona dla dzieci jest mniejsza i zdecydowanie lepiej dostosowana do małej rączki. Zaprojektowany uchwyt jest antypoślizgowy, dzięki czemu dziecko łatwiej i pewniej będzie trzymało urządzenie. Dodatkowo zamontowany został muzyczny timer – przez 1 minutę gra wybraną melodię po to aby dziecko przez czas jej grania szczotkowało górną część zębów, a przez kolejną minutę gra zmienia muzyczkę na inną (tak aby dziecko zaczęło myć dolną część). Najczęściej producenci wgrywają około 15 melodii. Dzięki temu szczotkowanie nigdy się nie nudzi. Przyjemnym elementem jest również szata kolorystyczna – obudowa składa się z kreskówkowych postaci.

Dobry wybór

Odpowiednie urządzenie dobrane do osobowości dziecka, to podstawa. Wiele osób przekonało się, że mycie ząbków jest czasami bardzo trudne dla dziecka. Dlatego opcje jakie daje specjalna szczoteczka elektryczna dla dzieci przekona nawet najbardziej zniechęconego urwiska. Zaś w momencie, gdy dziecko nie jest marudne i nie przeszkadza mu mycie zębów, możemy zdecydować się na tańszą opcję i dokupić jedynie końcówkę do swojej rączki.