Jak wybrać odpowiednią pastę do zębów dla szczoteczki elektrycznej?

pasta do zębów dla szczoteczki elektrycznejAby prawidłowo korzystać ze szczoteczki elektrycznej należy odpowiednią o nią zadbać. Związane jest to z doborem właściwej pasty do zębów. Nie powinno używać się zwykłej pasty, która na co dzień używana była do szczoteczki manualnej. Spowodowane jest to właściwościami tej pasty – jest ona ścieralna. Dlatego wcieranie jej szczoteczką elektryczną może spowodować uszkodzenie szkliwa, co doprowadzi do nadwrażliwości dziąseł. Warto jest więc zaopatrzyć się w pastę do zębów przeznaczoną do szczoteczek elektrycznych.

Właściwości pasty do zębów do szczoteczki elektrycznej.

Ten rodzaj pasty charakteryzuje się niskim współczynnikiem ścieralności RDA. Jest to istotna informacja, ponieważ szczoteczka elektryczna podczas użytkowania wykonuje ponad 40 000 ruchów na minutę. Ta szybkość oraz nacisk na zęba może doprowadzić do pewnych uszkodzeń, nie są one duże, ale w przyszłości mogą owocować wizytami u stomatologa. Pasta przeznaczona do szczoteczek elektrycznych ma dwie konsystencje – zwykłej pasty oraz żelu. Najczęściej wybierany jest ten drugi rodzaj, ponieważ jest on łagodniejszy i nie spływa ze szczoteczki. Ważną różnicą pomiędzy pastą do zwykłej szczoteczki a elektrycznej jest to, że ta druga mniej się pieni, łatwiej nakłada na główkę i silniej odświeża. Pod względem cenowym pasta do szczoteczek elektrycznych nie jest droższa od tej zwykłej. Można zakupić ją zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych (w drogeriach bądź specjalistycznych sklepach dentystycznych). Ciekawostką jest to, że rynek szczoteczek elektrycznych rozwija się tak intensywnie, że stworzono nawet smakowe pasty do zębów, między innymi: czekoladową bądź kawową.