Jak wybrać najlepszy płyn do płukania jamy ustnej?

płyn do płukania jamy ustnejDecydując się na płyn do płukania jamy ustnej powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Jaki rodzaj ochrony preferujemy, czy stosować będziemy płyn tylko my czy cała rodzina oraz jaki smak i stopień mocy preferujemy. Po znalezieniu odpowiedzi z pewnością bez żadnego problemu uda się nam dobrać ten idealny płyn do płukania.

Smak i zapach

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów płynów do płukania. Każda firma obiecuje nam korzyści stosowania ich produktu, jak wybrać odpowiedni? Warto przyjrzeć się składowi. Płyny dobieramy również pod względem smakowym. Ważne jest to, że jeśli dzieci też mają stosować płyn, nie powinien on być mocny. Dostępne są specjalne, delikatne i lekko miętowe produkty. Istnieją również niedawno wprowadzone płyny o smaku owocowym. Jednak ten rodzaj nie będzie z kolei odpowiedni dla osoby dorosłej, która powinna wybrać płyn o silniejszym smaku i działaniu. Warto więc zakupić dla dzieci osobny, delikatniejszy płyn.

płyn do płukania ustSiła alkoholu

Kolejny ważny temat, to zawartość alkoholu w płynie. Jasne jest to, że dla dzieci kupimy odpowiedni, bez zawartości tej substancji, ponieważ byłoby to niebezpieczne. Dziecko przypadkowo mogłoby połknąć substancję, co doprowadziłoby do bólów brzucha bądź wymiotów. Na szczęście są odpowiednie płyny bez zawartości alkoholu. Taki rodzaj może być również stosowany przez osoby dorosłe. Najczęściej to użytkownicy posiadający problem z dziąsłami lub z nadwrażliwością zębów. Delikatny płyn skutecznie usunie zabrudzenia bez jednoczesnego ostrego oddziaływania na ścianę zębów. Osoby bez większych problemów z dziąsłami mogą używać płynu z zawartością alkoholu. Zapewni im to maksymalne odświeżenie oraz całkowite wyeliminowanie bakterii.

Odpowiednie korzystanie

Pamiętać należy o tym, aby zbyt często nie płukać zębów tym specjalnym płynem. Idealna częstotliwość, to dwa razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem po umyciu zębów szczoteczką. Płyn należy trzymać w ustach przez co najmniej 30 sekund. Idealna ilość do 20ml (4 łyżeczki). Na początku trudno jest się przyzwyczaić do mocy płynu, jednak po kilku stosowaniach z pewnością przywykniemy do tego maksymalnego oczyszczenia i orzeźwienia. Jednak jeżeli po tygodniu korzystanie z płynu wciąż nie będzie naturalne i przyjemne należy zastanowić nad zakupem produktu bez alkoholu lub delikatniejszy, mniej miętowy. Rodzajów płynu jest bardzo wiele i większość osób będzie bez żadnego problemu mogła go stosować. Dlatego warto przejrzeć listę dostępnych produktów i jeżeli posiada się jakieś wątpliwości – wybrać jeden wraz ze stomatologiem.