Jak używać szczoteczki elektrycznej w 10 krokach

1. Naładuj szczoteczkę

ładowanie szczoteczki elektrycznejJeżeli nie naładujemy szczoteczki, wtedy będzie tylko zwykłą, manualną szczoteczką. Dlatego warto zawsze trzymać szczoteczkę w ładowarce – będziemy wtedy całkowicie pewni, że nadaje się ona do użytkowania. Należy również pamiętać, by trzymać ja zawsze w zasięgu dłoni, jednak nie zostawiać przy zlewie, aby nie doszło do jej przypadkowego uszkodzenia.

2. Zachowuj szczoteczkę w dobrym stanie

Szczoteczka będąca w dobrym stanie posiada miękkie, nie wyginające się nylonowe włókna. Aby tak zostało należy co trzy miesiące wymieniać główkę szczoteczki, chyba że wcześniej zauważymy że szczotkowanie jest mniej przyjemne bądź włókienka wypadają.

3. Namocz szczoteczkę

Na mokrą główkę szczoteczki nałóż niewielką ilość pasty do zębów przeznaczonej do szczoteczek elektrycznych. Pamiętaj, by nie nakładać zbyt dużo pasty, ponieważ będzie się mocniej pieniła, a to doprowadzi do chęci szybszego zakończenia mycia zębów.

4. Podziel swoje zęby na cztery części

Czyli na część lewą i prawą na górze oraz na dole. Zacznij od części górnej i myj zęby szczoteczką pod kątem 45 stopni.

5. Myj dokładnie

szczoteczki elektrycznePoświęć 30 sekund na każdą partię myjąc zęby na zewnątrz, wewnątrz oraz pomiędzy zębami (nowoczesne szczoteczki posiadają timer, który powiadomi nas o tym, że minął już czas na jedną część partii). Łącznie na myciu spędzimy 2 minuty.
Warto zapamiętać: jeżeli jedliśmy kwaśne pokarmy bądź piliśmy napoje gazowane czy sok pomarańczowy należy z myciem zębów poczekać co najmniej 30-60 minut od zakończonego posiłku, ponieważ może doprowadzić to do uszkodzenia szkliwa.

6. Wyczyść język

Można delikatnie wyczyścić język, by pozbyć się pozostałych bakterii, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego oddechu.

7. Wypłucz usta

Należy nabrać wody do ust i dokładnie je przepłukać, po czym wypluć wodę. Ta czynność jest rekomendowana przez badaczy, którzy twierdzą że w ten sposób oczyszczamy jamę ustną z pozostałości pasty, resztek bakterii oraz fluoru.

8. Umyj szczoteczkę do zębów

Wyciągnij główkę szczoteczki z rączki i dokładnie wypłucz ją pod bieżącą wodą. Następnie wytrzyj ją do sucha przez ponownym założeniem jej do rączki.

9. Przepłucz usta płynem do płukania ust

płukanie ustNie jest to punkt wymagany. Jeżeli posiadamy płyn do płukania ust, to w tym momencie możemy go zastosować (płyn należy trzymać w ustach przez około 30 sekund).

10. Odłóż rączkę do ładowarki

Trzymaj szczoteczkę w ładowarce, by zawsze była gotowa i naładowana.